KAKVA UTAKMICA

Drama u Ljubljani: Rooney bacio Sloveniju u očaj!

14.06.2015 u 19:55

Slovenska nogometna reprezentacija nije uspjela u Ljubljani prirediti iznenađenje protiv Engleske zahvaljujući golu Waynea Rooneyja u završnici, dok je Austrija odnijela sva tri boda u gostima u Rusiji...

Prve nedjeljne kvalifikacijske utakmice ponudile su nekoliko zanimljivih okršaja, od kojih je najviše uzbuđenja bilo u Ljubljani, gdje je Slovenija ugostila neporaženu Englesku, u želji za osvajanjem ključnih bodova u borbi za drugo mjesto u skupini E.

Engleska je bila bolja i imala više prilika, no Slovenci su vodili na poluvremenu. Pogodak je zabio Milivoje Novaković u 38. minuti, nakon što je sam izašao pred Harta i sigurno zabio.

U drugom dijelu Englezi su sve preokrenuli s dva dalekometna udarca Jacka Wilshera, no ljubljanska publika ponovo se radovala nakon što je Pečnik glavom izjednačio u 84. minuti. Ipak, dvije minute kasnije Rooney je iskoristio poklonjenu loptu i ušutkao cijeli stadion.

U istoj grupi Estonija je očekivano pobijedila San Marino. Engleska ima šest pobjeda iz šest utakmica i grabi sigurno prema Euru, dok su Slovenci porazom izgubili korak sa Švicarskom, ali ostaju u igri za prolazak dalje.

Sjajan posao napravila je i Austrija koja je nastavila svoju fantastičnu seriju rezultata i na gostovanju u Rusiji. Junak je bio Marc Janko, strijelac jedinog pogotka u 33. minuti.

U grupi G odigrali su još Lihtenštajn i Moldavija 1:1, a Austrija sada ima ogromnih osam bodova prednosti ispred Rusije i gledat ćemo ju na Euru, dok će Šveđani i Rusi voditi borbu za drugo mjesto.

U skupini C Ukrajina je lako dobila Luksemburg 3:0 te tako zadržala priključak sa Španjolskom i Slovačkom.