0:0 U LUDBREGU

Dragovoljci remizirali s U-20 reprezentacijom

18.07.2011 u 10:55

Mlada reprezentacija Hrvatske, koja se priprema za skorašnje Svjetsko prvenstvo u Kolumbiji, odigrala je s Hrvatskim dragovoljcem miroljubivih 0:0

Nogometaši Hrvatskog dragovoljca odigrali su svoju prvu utakmicu u nedavno započetom pripremnom ciklusu. U Ludbregu je 'crne' ugostila mlada Hrvatska izabrana vrsta koja će u kolovozu nastupiti na Svjetskom prvenstvu u Kolumbiji za igrače do 20 godina starosti. Utakmicu je pratilo oko 500 gledatelja koji su mogli biti zadovoljni viđenim. Jedino što je izostalo su golovi, naime utakmica je završila neodlučeno - 0:0.

Prvo poluvrijeme odigrale su najjače postave Hrvatskog dragovoljca i mlade reprezentacije, dok su u drugom poluvremenu u igru ušli igrači iz drugog plana. Čini se kako je momčad iz Sigeta ozbiljnije shvatila ovu utakmicu jer su igrači Damira Biškupa promašili dvije stopostotne prilike (Kešinović, Žugaj) u prvih 45 minuta. Zbog neiskustva druge postave Dragovoljca očekivao se njihov eventualni pad u igri u drugom poluvremenu, ali to se nije dogodilo. Hrvatska je u nastavku bila malo konkretnija, ali mreže se nisu tresle.

Po završetku utakmice trener 'crnih' Damir Biškup bio je zadovoljan viđenim te je izjavio: 'Smatram da smo odradili odličnu utakmicu. Imali smo izglednije prilike nego mlada reprezentacija koja se sprema za Svjetsko prvenstvo i na kraju smo bili bliže pobjedi. Treba naglasiti kako je iza nas tek nekoliko treninga i mi još nismo fizički potpuno spremni što nije bio slučaj s našim protivnicima. Bilo me malo strah drugog poluvremena jer su tada zaigrali novopridošli igrači. Mislio sam da će reprezentacija tada biti znatno opasnija, ali mi smo iz polukontri i dalje uspijevali prijetiti. Za rezultat 0:0 na kraju smatram da je više na našu nego na njihovu štetu.'

Kako su 'crni' današnju utakmicu igrali protiv mladih 'Vatrenih' zanimalo nas je mišljenje Damira Biškupa o njihovim kvalitetama: 'Izbornik Grnja će imati problema jer nije mogao pozvati najkvalitetnije igrače. U kompletnom sastavu reprezentacija bi mogla napraviti uspjeh, ali smatram da će ovako biti jako teško. Bit će potrebno puno sportske sreće da se prođe prvi krug.'

Izbornik reprezentacije U-20 Ivica Grnja nije bio zadovoljan viđenim. Najavio je određene korekcije unutar sastava za koje se nada da će uroditi plodom te je naglasio kako ima još jako malo vremena do odlaska za Kolumbiju. Osvrnuo se i na nedostatak dvojice ključnih igrača: 'Mi smo mala država. Nama dva igrača kalibra Vukušića i Vrsaljka puno više znače nego nekim drugim reprezentacijama. Na određenim pozicijama imamo po jednog kvalitetnog igrača, a drugi ih imaju po desetak. Morat ću još nekoliko dana raditi s ovim mladićima koje imam na raspolaganju i onda ćemo vidjeti što se može učiniti.'