ISPAO LJUBIN BOMBARDER

Đoković bio na izlazu... I onda pokazao zašto je najbolji

01.04.2015 u 12:20

Odigrani su svi dvoboji osmine finala ATP turnira u Miamiju, a najveći preokret potpisao je prvi tenisač svijeta Novak Đoković kojega je 'olujni' Ukrajinac Dolgopolov odveo do samog ruba...

Novak Đoković je izveo veliki preokret u meču protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova te na kraju slavio pobjedu 6-7 (3), 7-5, 6-0 kojom je stigao u četvrtfinale ATP turnira Masters 1000 serije u Miamiju

'Bio sam na jedan ili dva gema od poraza. Stvarno sam sretan što sam se izvukao,' izjavio je najbolji tenisač svijeta i branitelj naslova u Miamiju nakon što je zaostatak 6-7, 1-4 pretvorio u pobjedu.

Sve dok nije izgubio servis u sedmom gemu drugog seta, a time i break prednosti koji je do tada imao, Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov djelovao je kao tenisač koji će prekinuti Đokovićev pobjednički niz u Miamiju. No, kad je tu priliku propustio, ukrajinski je tenisač jednostavno nestao s terena. Poveo je 5-4 u drugom setu, a onda do kraja meča uspio uloviti svega pet poena, samo tri u odlučujućem setu.

U dvoboju bez ijednog breaka i s 38 asova (Isner 25, Raonić 13), John Isner je ostao jedini Amerikanac u turniru. Tie-break prvog seta otišao je na stranu 5. nositelja Miloša Raonića, ali je tenisač kojeg trenira Ivan Ljubičić izgubio preostala dva i ostao bez četvrtfinala u Miamiju.

Andy Murray je protiv Kevina Andersona stigao do 500. pobjede u karijeri, čime je postao prvi britanski tenisač u Open eri koji je to uspio učiniti.