TIJESAN PORAZ

Dodig se nakon maratona oprostio od Indian Wellsa

09.03.2014 u 23:15

Poslije maratona koji je trajao dva sata i 17 minuta hrvatski tenisač Ivan Dodig se oprostio od jakog ATP turnira u Indian Wellsu…

Dodig je bio slobodan u prvom kolu, a u drugom je bolji od njega bio Kolumbijac Alejandro Gonzalez sa 6-4, 2-6, 7-6(5).

U prvom setu je Dodig vrlo loše igrao, posebno na drugom servisu, što je Gonzalez iskoristio za dvostruko uzimanje suparničkog servisa i dobivanje prve dionice 6-4.

No, u nastavku meča je Dodig odigrao daleko ozbiljnije, ali s malim odstupanjima. Naime, imao je Dodig break prednosti u trećem setu, ali je u samoj završnici, kada je trebao dotući suparnika, zakazao i poklonio suparniku povratak.

Potom je kiksao Dodig i u tie-breaku trećeg seta. Vodio je 3-2, ali je tada izgubio tri poena zaredom. Kod 6-4 je spasio prvu meč-loptu i to na servis kolumbijskog igrača, ali je potom izgubio prvi poen na svoj servis što ga je odvelo u poraz.

Gonzalez, 91. igrač na svijetu, je time dobio prvi međusobni meč protiv Dodiga. U meču su obojica imala po sedam break-prilika, a hrvatski tenisač je napravio break više (4-3) što mu je na kraju jako malo značilo.