SUPER-G PRIPAO CUCHEU

Dobra vijest za Ivicu, Hirscher ostao bez bodova

24.02.2012 u 14:04

Švicarac Didier Cuche je pobjednik prvog super-G-ja koji se za Svjetski kupa vozio danas u Crans-Montani s vremenom 1:33.11, dok hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim je zauzeo 40. mjesto s vremenom 1:36.14 i zaostatkom od 3,03 sekunde za pobjednikom.

Iza Cuchea, kojem je ovo četvrta pobjeda ove sezone, ostali su Kanađanin Jan Hudec (1:33.27) sa zaostatkom od 16 stotinki i Austrijanac Benjamin Raich (1:33.32), čiji je zaostatak 21 stotinku. Prije nego ode u mirovinu za manje od mjesec dana 37-godišnji Švicarac je još malo popravio rekord kojeg drži kao najstariji pobjednik na ovoj stazi.

Cuche se ovom pobjedom popeo na drugo mjesto u poretku super-G-ja, iza olimpijskog prvaka u toj disciplini Norvežanina Aksela Lunda Svindala

Drugi Švicarac Beat Feuz, jedan od kandidata za osvajanje velikog kristalnog globusa, zauzeo je 20. mjesto što mu je donijelo 11 bodova čime se zadržao na trećem mjestu u ukupnom poretku skijaša za Svjetski kup sa 1014 bodova te tako nije jače ugrozio trenutačno vodećeg u ukupnom poretku Austrijanca Marcela Hirschera koji ima 1055 bodova. Ivica Kostelić, koji se ovaj vikend ne natječe jer se još uvijek oporavlja od operacije, ima 1043 boda.

Hirscher je danas nastupio u super-G-ju ali je zauzeo tek 33. mjesto što mu nije donijelo nijedan bod.