ATP Pune

Div sa Šalate Ivo Karlović sa stilom izborio četvrtfinale; ruši sve rekorde

02.01.2019 u 12:40

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u indijskom Puneu nakon što je u dvoboju 2. kola pobijedio Rusa Jevgenija Donskoja sa 6-4, 7-5.

Najstariji tenisač na Touru, koji će za dva mjeseca napuniti 40 godina, za pobjedu protiv 28-godišnjeg Rusa trebao je sat i 13 minuta igre.

Tijekom čitavog susreta Karlović nije bio suočen s niti jednom 'break-loptom', dok je on iskoristio dvije od pet break lopti za oduzimanje servisa suparniku. U prvom setu Karlović je oduzeo servis 97. tenisaču svijeta u trećem gemu za vodstvo 2-1, a u drugom setu presudan trenutak bio je kod rezultata 5-5 kada je 'div sa Šalate' načinio novi break.

Karlović će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Latvijca Ernestsa Gulbisa i Koreanca Hyeona Chunga.

Ako ovako nastavi Karlović će ispisati povijest tenisa jer osim što je već godinama najviši igrač na Touru sad aima priliku kao najstariji tenisač na Touru ispisati povijest. Ionako je odavno rekorder po broju as servisa, ali tu ne msili stati...