REAKCIJE IZ MAKSIMIRA

Dinamovog trenera oduševio jedan detalj s utakmice dok je strateg Gorice bio utučen zbog vijesti koju je saznao poslije poraza: Nažalost...

12.02.2022 u 21:10

Nogometaši Dinama upisali su novu prvenstvenu pobjedu te su na svom stadionu, u dvoboju 23. kola HT Prve lige, s 2:1 pobijedili Goricu, a treneri obje momčadi dali su svoje mišljenje

Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu. Dinamo je poveo golom Ademija u 55. minuti, ali je Kalik izjednačio deset minuta kasnije. Tih 1:1 je stajalo sve do 89. minute kada je nova tri boda Dinamu osigurao Mislav Oršić svojim devetim prvenstvenim pogotkom u sezoni.

'I u najavi sam rekao da dolazimo po pobjedu. Bili smo prisiljeni na defanzivu više nego smo htjeli, Dinamo ima izuzetno kvalitetne pojedince. Ali, bili smo jako dobri u obrani i opasni u napadu, dobili smo gol u zadnje tri minute, nažalost, nismo izdržali. Igrali smo odličnu obranu, moram pohvaliti sve igrače', rekao je razočarani trener Gorice Krunoslav Rendulić koji je imao i loše vijesti za navijače goričkog kluba.

• +20
Dinamo - Gorica, 23. kolo HT Prve lige, 2021/22. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorisc / CROPIX

'Nažalost, ostali smo bez Lovrića na dulje vrijeme, nije nam baš bio sretan dan. Prve prognoze nisu baš optimistične, izgleda da je ozljeda malo ozbiljnija. Vidjet ćemo što ćemo napraviti, tko će ga zamijeniti.'

Dinamo - Gorica 1:0 (Arijan Ademi, 55) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Naravno, Željko Kopić bio je puno zadovoljniji…

'Zahtjevna utakmica, ali zaslužena tri boda. Koliko je slatko pokazala je reakcija svih, igrača, klupe, stožera, navijača, koji su nam davali izuzetnu podršku, a ovo je bio šlag na tortu', opisao je pobjednički detalj Dinamov strateg.

Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel

'Ušli smo jako dobro prvih 10-ak minuta, ali nakon tih 10 minuta bili smo dominantni u posjedu, ali nismo bili opasni. Nakon grešaka u dodavanjima i izgubljenih duela znalo je biti opasno i pred našim golom. U poluvremenu smo napravili promjene, postavili se drugačije na terenu i zasluženo došli do pobjede. Nakon primljenog gola smo dominirali, mogli smo i prije zabiti drugi gol, što puno govori o mentalnoj snazi i želji da se dobije ova utakmica.'