'MODRA' SVLAČIONICA

Dinamovi nogometaši priznali da su ih greške koštale boljeg rezultata, a Bruno Petković nije skrivao koliko je nezadovoljan

14.09.2022 u 21:20

U susretu 2. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu San Siro izgubio od Milana sa 1:3, a svoje mišljenje dali su igrači hrvatskog prvaka

Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za 'Modre' postigao Mislav Oršić (56).

'Mogli smo više od ovoga, ali 3:1 rezultat pokazuje da i nije baš tako. Kada se pogleda utakmica, imali smo svoje šanse i mogli smo napraviti puno više. Jako je teško kada primiš taj naivan gol iz penala. Onda uđeš u drugo poluvrijeme i onda te opet poljuljaju s drugim golom. Počeli smo onda bolje igrati, zabili smo gol, stabilizirali se, počeli igrati bolje prema naprijed ali na kraju nismo uspjeli', rekao je za HRT razočarani Josip Mišić i dodao:

'Imamo sada još jednu utakmicu u HNL-u pa se onda dobro odmoriti, nismo imali odmora dugo, trebamo napuniti baterije i napraviti sve da pobijedimo Salzburg. Hvala navijačima.'

Par riječi rekao je Stefan Ristovski:

'Moramo ići kući podignute glave, igrali smo protiv kluba koji je u TOP10, oni imaju veliku tradiciju i naša svaka greška se skupo plaća. Pokazali smo gard i moramo nastaviti ono što smo počeli. Ovo natjecanje je izuzetno zahtjevno i moramo vjerovati do kraja. Dobili smo Chelsea, sada smo izgubili na San Siru, u nedjelju nas čeka Lokomotiva, raspored je takav da nemamo previše prostora. Ide nakon toga reprezentacija i mi smo profesionalci i moramo se prilagoditi.'

• +30
Milan - Dinamo, 2. kolo Lige prvaka, 2022/23. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic

Bruno Petković nije bio zadovoljan…

'Negativni su dojmovi, netko će se možda zadovoljiti 3:1 porazom, ali ja nisam jedan od tih. Mogu čestitati momcima jer smo dali maksimum. Da smo malo hrabrije stajali, možda smo mogli izvući više, nisam siguran, ali naravno da nisam zadovoljan. Gol u 45. minuti nas je presjekao', pričao je Petković koji je dao fenomenalnu asistenciju za pogodak Oršića.

D'ogovorili smo se da u drugom dijelu nastavimo isto, 45 minuta je puno vremena iza izjednačiti i preokrenuti. Drugi gol nam je malo ubio nade da nešto možemo napraviti. U trenutku kada je bilo 2:1, možda smo mogli više riskirati, ali okrećemo se Lokomotivi. Ja i Mislav se razumijemo na terenu, on se puno kreće, želi loptu, igramo po osjećaju.'