NAJNEUGODNIJI PROTIVNIK

Dinamova serija stala kod Zagreba

09.05.2015 u 18:57

Zagreb je u 33. kolu MAXtv Prve lige na svom travnjaku dočekao Dinamo i treći put ove sezone izišao neporažen u dvobojima protiv prvaka. Ipak, Dinamo je nakon konačnih 1:1 ostao neporažen

Zagreb i Dinamo odigrali su prilično loš nogometni dvoboj u kojemu je konačan remi sasvim zaslužen epilog. Domaćini su još imali 'europsku kombinaciju' s eventualna tri boda, ali nisu se odlučili na pretjeranu ofenzivu koja bi im se vjerojatno pokazala kobnom i na kraju su zasluženo uzeli jedan koji im - ne znači previše.

S druge strane Dinamo je nastavio svoj niz neporaženosti i još ih samo tri dvoboja dijele od ststusa prve neporažene momčadi u povijesti hrvatske nogometne lige. ovim remijem, pak, zaustavljen je njihov niz od četiri uzastopne pobjede.

Plavi su poveli već u šestoj minuti. Odlični mladi domaći vratar Livaković ozlijedio je ruku u sudaru s Ademijem, a na loptu je natrčao Čileanac Henriquez i potvrdio status trenutno najboljeg strijelca lige. Izjednačenje je došlo u naknadi prvog dijela kada je Krovinović izborio kazneni udarac, a kapetan Jurendić ga iz drugog pokušaja (Eduardo mu je penal obranio, odbijanac nije mogao...) pretvorio u konačnih 1:1.

U nastavku je Dinamo bio bolja momčad, a prijetio je uglavnom preko Soudanija koji je imao četiri izgledne situacije. Prvo mu je Livaković obranio 'oči u oči', pa jedan slobodnja, treći Alžirčev pokušaj završio je na ststivi, a četvrti je ponovno majstorski zaustavio Livaković. da nije izdržao nakon sudara s Ademijem na početku dvoboja Zagreb bi vrlo vjerojatno izgubio dvoboj...

U sljedećem kolu Dinamo dočekuje Hajduk, a Zagreb putuje u goste Splitu.

Zagreb Dinamo Zagreb 1:1
Hajduk Osijek 19:00