'MODRIMA' BODOVI

Dinamo prošao nezgodno gostovanje u Varaždinu i napravio novi korak prema obrani naslova; pogledajte sve golove...

06.06.2020 u 23:09

U drugoj subotnjoj utakmici 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je kao gost slavio kod Varaždina 3:1

Tamo još u rujnu prošle godine dogodila se najveća senzacija prvenstva. Zadnji Varaždin je u sklopu devetog kola dočekao Dinamo i srušio momčad koja je samo par dana ranije u prvom kolu Lige prvaka ispašila Atalantu. 'Modri' nisu tada podcijenili svojeg domaćina, ali su se u tom susretu ispromašivali i bili kažnjeni pogotkom Jessieja Jensena Guere Djoua iz drugog dijela.

Lekcija je naučena i hrvatski prvak ovoga puta nije dozvolio iznenađenje i to zahvaljujući prije svega svojem kapetanu Ademiju koji je u manje od 20 minuta Varaždince bacio na koljena.

Prvo ga je u 13. minuti fenomenalno na rubu kaznenog prostora pronašao Kadzior, a Ademi se majstorski okrenuo, napravio par koraka i precizno pogodio za vodstvo.

Samo tri minute kasnije Ademi se sjurio u šesnaesterac, pravovremeno je dobio loptu, a suparnički igrač ga je srušio. Loptu je uzeo Petković i rutinski povećao prednost na 2:0.

Do poluvremena imao je Dinamo još dobrih situacija (Gvardiol, Gojak), ali se među vratnicama iskazao vratar Nevistić koji je tako varaždinskom prvoligašu ostavio barem malu nadu da može nešto uhvatiti.

U nastavku su 'modri' malo spustili nogu s 'gasa', Varaždinci su došli do daha, ali premalo da bi ugrozili gostujuću prednost. Dinamo je i dalje bio taj koji je diktirao razvoj situacije na terenu, a u prvih desetak minuta drugog dijela najbliže je pogotku bio Moro koji je bio na sredini kaznenog prostora, ali u njegovom udarcu nije bilo preciznosti.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo, NK Varaždin - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Izgledalo je da će gosti susret mirno privesti kraju, ali službeni Jovićev debi na klupi Dinama zakomplicirao je Obregon. On se u 79. minuti riješio Gvardiola i s udarcem iz daljine probio nemoćnog Livakovića.

Za nešto više Varaždinci nisu imali snage, a u trećoj minuti sudačke nadoknade pobjedu Dinama potvrdio je prvijencem mladi Marin, ostao je sam u kaznenom prostoru i sigurno pogodio suprotni kut gola.

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.