NOVA POBJEDA PLAVIH

Dinamo preko Štimca i Zadra došao na korak od cilja

16.02.2015 u 18:51

Dinamo je u završnom ogledu 21. kola MAXtv Prve lige dočekao Zadar i novom pobjedom došao još jedan korak bliže sada već sasvim izvjesnom naslovu hrvatskog prvaka

Prvi trenerski ogled Zorana Mamića i Igora Štimca otišao je na stranu domaćina nakon Dinamove pobjede od 2:0. Bio je to jubilarni 50. prvenstveni ogled Dinama i Zadra, te sasvim očekivana 35. pobjeda modrog sastava. zadrani su ostali na skromna četiri trijumfa...

Igor Štimac na travnjak je poslao logično defanzivnu postavu koja je gotovo izdržala do odmora, no zatim je upalilo najjače Dinamovo oružje i malobrojni gledatelji proslavili su prvi gol.

Dovoljno brzu kontru potegnuo je odmoreni Soudani, a iz prve je loptu proslijedio najbolji igrač domaćih Angelo Henriquez. Vratar Zadrana Matković uspio je dirati loptu, ali Fernandesov udarac bio je dovoljno jak da nađe put do mreže.

U nastavku je Zadar propustio dvije izgledne situacije, od kojih jednu pri minimalnom vodstvu Dinama, no njihov golman sve se češće bio suočavao s kontrama i novi gol bio je prilično neminovan. On je došao u 68. minuti kada je Argentinac Sigali odigrao dvostruki pas sa Fernandesom i akciju okrunio svojim prvim golom u plavom dresu.

Dinamo je novom pobjedom došao do prednosti pred Rijekom od 12 golova, a Zadar je ostao posljednji i čeka ih nastavak grčevite borbe za ostanak.

Dinamo - Zadar 2:0
Strijelci: Fernandes 40, Sigali 68

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Vukojević, Matel - Ademi, Machado,Ćorić (od 46. Pjaca) - Soudani (od 69. Olmo), Fernandes (od 80. Fiolić),Henriquez
ZADAR: Matković - Bilaver, Jerbić, Ješe, Jovanović (od 52. Terkeš) -Sarić, Banović, Čirjak (od 70. Okechukwu), Blažević (od 52. Gabrić),Pešić - Jurkić

Dinamo Zagreb Zadar 2:0