POVRATAK POBJEDAMA

Dinamo i uz brojne promašaje sredio Rudeš; prvi gol domaćina je zaista komičan

17.03.2018 u 18:57

U drugoj subotnjoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je Dinamo svladao Rudeš 2:0 golovima Marija Gavranovića i Daniela Olma

Dinamo je s novim trenerom Nikolom Jurčevićem prekinuo svoj niz od dva poraza (tri u zadnje četiri utakmice) zbog čega je to ranije glavom platio Mario Cvitanović.

Vodeća momčad prvenstva zasluženo je stigla do trijumfa s kojim je pobjegla na devet bodova od najbližeg pratitelja Hajduka kojeg u nedjelju očekuje teško gostovanje u Gradskom vrtu (15 sati, Arenasport).

• +12
Dinamo - Rudeš, 26. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Gosti, koji su na Maksimir stigli s novim strategom na klupi Joseom Manuelom Airom (zamijenio Dinka Jeličića), bili su opasni tek u uvodnim minutama preko Budimira, a zatim su Dinamovi nogometaši preuzeli kontrolu.

Gledali smo igru na jedan gol, a samo zahvaljujući odličnim intervencijama vratara Čondrića te lošim reakcijama Dinamovih ofenzivaca na semaforu je svjetlilo 0:0. Posebno se promašajima istaknuo Gavranović koji se par puta našao u situaciji koju je nemoguće promašiti, ali njemu je to uspjelo.

No u sudačkoj nadoknadi Rudešov junak Čondrić se pretvorio u tragičara. Nije dobro pokupio Soudanijevo ubacivanje s desne strane, a taj poklon je iskoristio glavni krivac zašto na utakmici nije do tada bilo pogodaka - Gavranović je s tri metra uspio ugurati loptu u gol.

Dinamo – Rudeš 1:0, Gavranović 45+1' Izvor: Društvene mreže

I u nastavku slična priča. Soudani je drugih 45 minuta otvorio neiskorištenim zicerom, pa se opet lošim reakcijama isticao Gavranović. Srećom što je s druge strane bio Rudeš koji je izgledao nemoćan da kazni Dinamove promašaje.

U 66. minuti bilo je jasno da bodovi ostaju domaćinu. Stojanović je ubacio, Soudani je promašio polu-škarice, a Olmo je onda rutinski poslao prizemnu loptu u lijevi donji kut. Sedmi gol Španjolca u prvenstvu.

Dinamo – Rudeš 2:0, Olmo 66' Izvor: Društvene mreže

Inače, utakmica je odigrana po jakoj kiši, ali travnjak je izdržao, no prosvjed Boysa izvan stadiona protiv načina kako se upravlja klubom i privatizacije Dinama, kao i loše vrijeme, jedan su od razloga zašto je na Maksimiru bilo tek 514 gledatelja. Mizerna brojka nedostojna kluba koji je vodeći u HT Prvoj ligi...

Dinamo – Rudeš 2:0, 26. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže
Dinamo – Rudeš 2:0, 26. kolo 2017./18. (izjave) Izvor: Društvene mreže