BORBA NA DVIJE FRONTE

Sjajni golovi Istre 1961 u samo dvije minute za veliki preokret protiv Slavena

16.03.2018 u 20:23

U prvoj utakmici 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige na stadionu Aldo Drosina Istra 1961 je svladala Slaven Belupo sa 2-1 (0-1)

Nogometaši i čelnici pulskog prvoligaša u isto vrijeme vode dvije velike bitke, jedan je za prvoligaški ostanak, a druga je još važnija, jer se radi o samom spašavanju kluba koji se nalazi pred gašenjem.

Ovaj tjedan bio je dobar za sve one kojima je draga Istra 1961. Naime, u četvrtak je klub dobio privremenu odgodu stečaja, odnosno dodatno vrijeme da okonča dokapitalizaciju kluba, kao i da deblokira račun, a dan kasnije stigla je i pobjeda na terenu, jer je domaćin nadigrao goste iz Koprivnice.

• +10
NK Istra 1961 - NK Slaven Belupo, 26. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Goran Sebelic / CROPIX

No bolje je počelo za 'farmaceute' koji su i bez velike igre stigli do prednosti u 23. minuti. Strijelac je iz kaznenog udarca bio Ivanovski nakon što je jedan domaći nogometaš igrao rukom u svom kaznenom prostoru dok je klizećim startom pokušao blokirati loptu.

Istra 1961 - Slaven Belupo 0:1, Ivanovski 23' (11m) Izvor: Društvene mreže

Ipak, Istra 1961 se nije raspala. Trud domaćih igrača nagrađen je u nastavku preokretom u samo dvije minute. Prvo je Ottochian preciznim udarcem sa 15-ak metara s desno iskosa u 58. minuti pogodio suprotni kut gostujućih vratiju za izjednačenje.

Istra 1961 – Slaven Belupo 1:1, Ottochian 58' Izvor: Društvene mreže

Zatim je u 60. minuti Roce, sličnim udarcem, zabio za konačnih 2-1 i veliko veselje 500-njak najvjernijih gledatelja na tribinama.

Istra 1961 – Slaven Belupo 2:1, Roce 60' Izvor: Društvene mreže

Osma Istra 1961 sada ima 24 boda, četiri više od devete Cibalije, a sedam od desetog Rudeša, dok je Slaven Belupo ostao peti sa 31 bodom. Na vrhu je Dinamo sa 56 bodova, drugi Hajduk ima 50, a treća Rijeka 47.

24.3.Inter Zaprešić-Istra 1961
Istra 1961 - Slaven Belupo 2:1, 26. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže