BEZ IZNENAĐENJA

Dinamova golijada protiv Cibalije, no svi pričaju o Soudanijevom penalu

21.07.2017 u 21:56

U prvoj utakmici drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige, Dinamo je na Maksimiru uvjerljivo svladao Cibaliju 4:0 i tako ostvario drugu pobjedu u prvenstvu

Dinamo nije dozvolio nikakvo iznenađenje. Iako su gosti najavljivali kao ne dolaze s bijelom zastavom, jasno je bilo da je uz ozbiljan pristup 'modrih' nogometaša sve u rukama domaćina.

Cibalia ni u prošlosti nije dobro prolazila na zagrebačkom stadionu, u prvenstvu tu nikada nije slavila od neovisnosti, pa bi bila prava senzacija da je to napravila u petak, jer svi znaju s kakvim finacnijskim problemima su suočeni igrači slavonskog prvoligaša, mjesecima im se duguje za plaće.

• +6
Dinamo - Cibalia, 2. kolo HT Prva liga Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Sve je već bilo riješeno u prvom dijelu. Dinamo je poveo u 11. minuti iz sumnjivog penala koji je naljutio goste. Soudani je izbjegao zaleđe, a zatim je alžirski napadač iznudio kontakt s vratarom Šubarićem te pao u kaznenom prostoru. Siguran realizator bio je Hodžić.

Dinamo-Cibalia 1:0, Hodžić 11' (11m)

U 24. bilo je već 2:0. Soudani je gurnuo u for Fernandesa koji je izbjegao zaleđe i sigurno pogodio.

Dinamo-Cibalia 2:0; Fernandes 24'

Do odmora pao je i treći pogodak u vinkovačkoj mreži, koju je sada čuvao Brkić, koji je ranije zamijenio ozlijeđenog Šubarića. U 43. Gojak je ubacio, a Hodžić se glavom još jednom upisao u strijelce.

Što se tiče gostiju, oni su zaigrali dosta hrabro, čak su stvorili dvije sjajne situacije za pogodak, ali nisu bili precizni.

Dinamo-Cibalia 3:0, Hodžić 43'

U nastavku slična priča. Dominacija Dinama, a na novi gol čekalo se do 71. minute. Većinu je posla prodorom obavio Gojak koji je nesebično poslužio Ćorića, a mladi talent je iz blizine postavio konačnih 4:0.

Dinamo-Cibalia 4:0, Ćorić 71'

Ova utakmica će se brzo zaboraviti, Dinamo se okreće europskim iskušenjima, a ako će se o nečemu pričati bit će to o Soudanijevom padu i penalu. Opet malo posla za Oko sokolovo.

Autor: youtube

Dinamo Zagreb-Cibalia4:0