U SABLASNOJ TIŠINI POLJUDA

Derbi Hajduka i Rijeke završio remijem; golovi pali iz penala, bit će posla za 'Oko sokolovo'

28.10.2018 u 16:52

U derbiju 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige na praznom Poljudu su Hajduk i Rijeka odigrali 1:1, a oba pogotka pala su iz penala o kojima će se još pričati

U posljednje vrijeme zaredale su se utakmice u nenogometnom okruženju. Ne tako davno Hrvatska je u Ligi nacija zbog kazne igrala na praznoj Rujevici protiv Engleske, Dinamo je u Europskoj ligi gostovao kod Spartaka iz Trnave, i na tome susretu također nije bilo gledatelja zbog ranijih navijačkih incidenata, a ove nedjelje Jadranski derbi isto se održao u sablasnoj tišini, bez navijačkog huka, u kojem su Poljudom samo odjekivali povici igrača i trenera.

Hajduk tek odrađuje dio kazne prema kojoj mora četiri susreta igrati bez navijačke potpore pa tako Torcida za svoj 68. rođendan nije mogla biti na stadionu.

Ta čudna atmosfera utjecala je na igrače u uvodu utakmice. Ne može se reći da nisu bili rastrčani i borbeni, ali nedostajali su pravi potez, prilike, golovi... Protiv nogometaša obje momčadi bila je i jaka kiša koja je okupala prazan Poljud.

Ipak, u 28. minuti vidjeli smo prvi pogodak. Zuta i Jradi su bili u duelu, a sudac Pejin procijenio je da je Rijekin branič igrao rukom te pokazao na bijelu točku uz žestoke prosvjede gostiju. Sumnjiva situacija iz koje je domaćin došao do prednosti, jer je siguran izvođač bio Said.

Hajduk – Rijeka 1:0, Said 28’ (11m) Izvor: Društvene mreže

Samo tri minute kasnije Hajduk je mogao povećati prednost. Sluga je izašao sa svojih vrata i izbio loptu ispred Zakarije, no ona je došla do Saida, koji je s desetak metara pogodio gredu. Sreća za Rijeku. I to je bilo sve u prvih 45 minuta koje će posebno željeti zaboraviti u prvoligašu s Rujevice.

U nastavku, u 49. minuti, dogodio se novi penal, ali ovoga puta za Bišćanovu družinu. Zuta i Tudor su se sudarili u Hajdukovom šesnaestercu, a sudac Pejin je taj dvoboj okarakterizirao za najstrožu kaznu. Gorgon je bio realizator, ali i ova situacija je za 'Oko sokolovo'. Zuta je prvi došao do lopte, ali je pri tome pokupio Tudora koji mu se našao na putu.

Hajduk – Rijeka 1:1, Gorgon 50’ (11m) Izvor: Društvene mreže

Igralo se puno otvorenije i hrabrije s obje strane nego u prvom poluvremenu, ali na nova prava uzbuđenja moralo se čekati sve do 74. minute. Ivanovski je neshvatljivo ostao sam u kaznenom prostoru, njegov udarac obranio je Sluga, a u nastavku akcije Palaversa je opalio preko gola. Trenutak koji će u Hajdukovim redovima jako dobro pamtiti.

U završnici su Splićani bili puno opasniji, stisnuli su Riječane, ali nije bilo preciznosti - Ivanovski je u 86. glavom opalio preko grede.

• +12
Hajduk - Rijeka, 12. kolo HT Prve lige, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic / CROPIX

I tako je Jadranski derbi završio remijem, svakome po bod, a takav rasplet najviše odgovara konkurenciji. Rijeka ipak može biti sretnija, jer je stigla do boda na gostujućem travnjaku te ostala na jednakoj bodovnoj udaljenosti od Hajduka – na šest bodova.

Rijeka je ostala peta na ljestvici s 18 bodova, a Hajduk sedmi s 12 bodova.

Hajduk – Rijeka 1:1, 12. kolo 2018./19. Izvor: Društvene mreže

Hajduk-Rijeka1:1
Slaven Belupo-Dinamo Zagreb17:30