KRALJEVSTVO ZA STRIJELCA

Derbi Barcelone i Atletico Madrida na Camp Nou završio na način koji najbolje odgovara - Luki Modriću i Realu

Tri kola prije kraja La Lige nogometaši madridskog Atletica zadržali su dva boda prednosti pred Barcelonom u utrci za naslov prvaka Španjolske odigravši u subotu na Nou Campu utakmicu bez pogodaka

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su bili opasni u kontranapadima, ali je Barcelona zahvaljujući obrana Marc-Andrea ter Stegena ostala netaknute mreže.

U nastavku su bolje prilike imali domaći nogometaši, ali su obrana Atletica i Jan Oblak ostavili Barcelonu bez pogotka na Nou Campu, što se ove sezone po prvi put dogodilo u utakmicama španjolskog prvenstva.

Katalonci su upravo kiksom protiv Granade (1:2) i današnjim neodlučenim ishodom (0:0) protiv Atletica izgubili mogućnost ući u zadnja tri kola kao vodeća momčad.

Ishod dvoboja na Nou Campu ide na ruku i Real Madridu koji bi se pobjedom u nedjeljnom dvoboju sa Sevillom bodovno izjednačio sa Atleticom.

Inače, Real ima bolji međusobni omjer od gradskog rivala, a u Primeri je to osnovni kriterij kojim se određuje prednost ako klubovi imaju jednako bodova.