BAYERN NOVI/STARI PRVAK

Šou hrvatskih napadača u Bundesligi; Josip Brekalo zabio hat-trick Berlinčanima, a Andrej Kramarić s pogotkom i dvije asistencije srušio Schalke

08.05.2021 u 17:24

U 32. kolu njemačkog prvenstva Bayern je došao do novog naslova prvaka, a briljirali su i hrvatski napadači Josip Brekalo (Wolfsburg) te Andrej Kramarić (Hoffenheim) u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo postigao je sva tri pogotka za Wolfsburg u domaćoj pobjedi 3:0 nad Unionom iz Berlina. Brekalo je svoj put do hat-tricka počeo u 12. minuti, kad je na povratnu loptu pogodio gornji lijevi kut vrata Uniona preciznim i snažnim udarcem s dvadesetak metara.

U 63. minuti je hrvatski reprezentativac do pogotka stigao uz pomoć obrambenog igrača gostujućeg sastava koji je pokušao blokirati njegov udarac s ruba kaznenog prostora, ali se lopta čudno odbila i u visokom luku preletjela gostujućeg vratara.

Posljednji pogodak Brekalo je postigao u 90. minuti, ponovno na povratnu loptu. Njegov prvi udarac s desetak metara vratar Luthe je obranio, ali se lopta ponovno odbila do hrvatskog nogometaša. Luthe je bio na lopti i kod drugog udarca, ali mu je lopta prošla ispod ruke i završila u mreži.

Već u sljedećoj minuti je trener Wolfsburga Glasner povukao Brekala iz igre, kako bi dobio zaslužene čestitke za svoj pothvat kojim je svoju momčad potpuno približio plasmanu u Ligu prvaka. Wolfsburg je treći sa 60 bodova, dva više od Borussije Dortmund i četiri više od Eintrachta, ali momčad iz Frankfurta ima utakmicu manje.

Do kraja prvenstva, Wolfsburg će u sljedećem tjednu prvo gostovati kod RB Leipziga, a u zadnjem kolu ugostiti Mainz.

Petar Musa je bio u početnoj postavi Uniona, a igrao je do 68. minute.

Borussia je na svom Signal Iduna Parku svladala RB Leipzig s 3:2 za petu pobjedu u nizu, kojom je momčad iz Dortmunda učinila Bayern novim prvakom i prije nego što će Bavarci u subotu istrčati na teren, ali ono što je za njih važnije, 'žuto-crni' su povećali izglede za plasman u Ligu prvaka.

Reuss (7) i Sancho (51) su domaćoj momčadi donijeli dva gola prednosti, koju je momčad iz Leipziga poništila golovima Kostermanna (63) i Danija Olma (77). No, Sancho je svojim drugom pogotkom u 87. minuti postavio konačnih 3:2.

• +5
Borussia D. - RB Leipzig, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL / POOL

Preokretom je do pobjede na svom terenu došao Hoffenheim koji je ugostio budućeg drugoligaša Schalke. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Utha (12) i Mustafija (42), a onda je proradio Andrej Kramarić.

Hrvatski reprezentativac je u 47. minuti postigao svoj 17. pogodak u Bundesligi ove sezone sjajno izvedenim slobodnim udarcem s 23 metra, da bi kod sljedeća dva gola svoje momčadi bio u ulozi asistenta. U 52. minuti se među strijelce upisao nigerijski branič Akpoguma, nakon Kramarićevog ubačaja iz kuta, a u 60. minuti je glavom pogodio i Baumgartner, kad je hrvatski reprezentativac ubacio loptu iz slobodnog udarca s 30-ak metara. Konačnih 4:2 postigao je Bebou u 64. minuti.