NEPREMOSTIVI VRŠNJAK

Del Potro opet siguran protiv Marina Čilića

10.05.2012 u 18:06

Argentinac Juan Martin del Potro, 11. tenisač svijeta, pobijedio je u osmini finala ATP Masters 1000 turnira u Madridu najboljeg hrvatskog igrača Marina Čilića 6-2, 6-4

Ni u trećem pokušaju ove godine Čilić nije uspio pobijediti Del Potra, štoviše, nije mu uspio uzeti ni jedan set. Ukupno je ovo bio osmi susret dvojice 23-godišnjaka, a tenisač iz Tandila, koji je samo pet dana stariji od Međugorca, sada vodi sa 6-2 u pobjedama. Na zemlji sada Del Potro ima 3-0 protiv Čilića.

Prvi set madridskog sraza Čilić je izgubio bez pravog otpora. Dobio je prvi gem, pa izgubio sljedećih pet u nizu. U drugom setu vodila se daleko ravnopravnija i zanimljivija borba, a Čilić je najveću priliku propustio pri vodstvu 2-1, kada nije iskoristio ni jednu od šest break-lopti. Argentinac se uglavnom izvlačio s odličnim servisima, pa čak i na drugom servisu. U sljedećem gemu je Čilić izgubio servis, a novu priliku za break nije izborio. U šestom gemu je zaradio opomenu zbog razbijena reketa, ali ni to mu nije pomoglo.
Do izražaja su ponovno došli Čilićevi problemi s prvim servisom. Pogodio ih je samo 42%, premalo za Del Potra. Imao je naš igrač dvostruko više izravnih poena (26-13), ali i trostruko više neprisiljenih pogrešaka (36-12). Del Potro ove sezone ima omjer pobjeda i poraza 9-0 na zemljanoj podlozi.

U četvrtfinalu će Argentinac igrati protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, koji je svladao Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu 6-5, 3-6, 7-6(2) za dva sata i 19 minuta igre.

Među osam najboljih je i Čeh Tomaš Berdych, koji je sa 6-1, 6-1 deklasirao Francuza Gaëla Monfilsa.