poraz sixersa

Dario Šarić ovako nešto još nije doživio; večer koju želi što prije zaboraviti!

30.01.2018 u 09:55

Hrvatski košarkaš Dario Šarić bio je sinoć najbolji igrač Philadelphia 76ersa u porazu od Milwaukee Bucksa, dok je Bojan Bogdanović u pobjedi svojih Indiana Pacersa ostao bez pogotka, kao i 20-godišnji Dragan Bender u porazu Phoenix Sunsa

Od Philadelphia 76ersa su sinoć bolji bili domaći Milwaukee Bucks sa 107:95, a Dario Šarić je sa 19 koševa (šut iz igre 7/18, trice 0/8), devet skokova i dvije asistencije koliko je upisao u 33 minute na terenu bio najučinkovitiji u redovima poražene momčadi. No, isto tako ovakvu večer u kojoj je promašio svih osam šuteva za tri poena 23-godišnji Šarić još nije imao. Večer koju što prije želi zaboraviti!

Šut Sixersa za tri poena bio je jako loših 2-26 što je puno lošije od večeri prije kada su protiv Oklahoma Cityja trice šutirali 11-29.

'Možda smo trice ostavili u Oklahomi', našalio se Šarić nakon utakmice koju će još dugo pamtiti jer je trice gađao 0-8.

Australac Ben Simmons, koji igra svoju prvu NBA sezonu, ubacio je 16 koševa uz šest skokova i pet asistencija, a Joel Embiid nije igrao.

Tamnoputi Grk Giannis Antetokounmpo je bio najbolji strijelac Bucksa sa 31 pogotkom, 18 skokova i šest asistencija.

Za Milwaukee je ovo bila četvrta pobjeda u nizu nakon promjene trenera i sad se s omjerom pobjeda i poraza 27-22 nalaze na petom mjestu Istočne konferencije, dok je Philadelhia (24-23) na osmom.

Indiana Pacers su sinoć sa 105-96 bili bolji od gostujućih Charlotte Hornetsa. Bojan Bogdanović je imao slabu večer, u 24 minute igre ostao bez pogodaka (šut iz igre 0/3, trice 0/1), ali je upisao dva skoka i jednu asistenciju.

Pacers su vodili s dva razlike sedam minuta prije kraja, a onda je nakon promašaja Coryja Josepha, Lance Stephenson uhvatio loptu i započeo seriju od 15-2 kojom je zaključena utakmica u korist Indiane.

Pacerse je predvodio Victor Oladipo sa 25 pogodaka, a Charlotte Dwight Howard sa 22 koša i 11 skokova.

Indiana je sa 28 pobjeda i 23 poraza sada sedma na Istoku, a Charlotte 11.

Utakmicu bez pogodaka imao je i Dragan Bender čiji su Phoenix Suns poraženi od Memphis Grizzliesa sa 109-120.

Hrvatski je reprezentativac odigrao 20 minuta bez pogotka (šut iz igre 0/2), upisavši dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Sunse je predvodio TJ Warren sa 24 koša i sedma skokova, a rookie Josh Jackson je ubacio 20 koševa i osam skokova.

Tyrene Evans je za Memphis zabio 27 koševa.

Phoenix je sa 17 pobjeda i 34 poraza 13. momčad Zapada.

Vodeća momčad Istočne konferencije Boston Celtics su sa 111-110 bili bolji od Denver Nuggetsa zahvaljujući trici Jaylena Browna 34 sekunde prije kraja.

Boston je do ove druge pobjede u zadnjih sedma utakmica vodio Kyrie Irving sa 27 pogodaka, dok je Jayson Tatum dodao 20.

Najbolji u redovima Nuggetsa bio je Nikola Jokić sa 24 koša.