NAPOKON

Dario Šarić je na ovo u NBA ligi čekao na više od 18 mjeseci

03.12.2022 u 08:44

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić pojavio se u početnoj petorci Phoenixa prvi put nakon više od 18 mjeseci te je u iznenađujućem domaćem porazu 121-122 od Houstona ubacio tri koša uz četiri skoka i dvije asistencije i dvije blokade

Odlično izdanje Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa donijelo je Los Angeles Lakersima iznenaujuću pobjedu 133-129 na gostovanju kod Milwaukee Bucksa predvođenih Giannisom Antetokounmpom.

Davis je završio dvoboj sa 44 koša i 10 skokova, a LeBron James je ubacio 28 poena uz 11 asistencija čime je došao do brojke od 10.144 dodavanja u karijeri i prestigao legendu Lakersa Magica Johnsona s kojim je do sinoć dijelio šesto mjesto na ljestvici najboljih dodavača u povijesti NBA lige.

Slavlje Lakersa imalo je posebno značenje i za njihovog trenera Darvina Hama.

'Bila je ovo prekrasna večer', izjavio je Ham koji je protekle četiri sezone proveo radeći kao pomoćni trener Milwaukee Bucksa i učio od Mikea Budenholzera.

Pobjedi Lakersa doprinos je dao i Russell Westbrook koji je završio sa 15 poena, 11 asistencija i sedam skokova.

Bucksima nije pomogla ni uobičajena Giannisova produktivnost koji je završio sa 40 koševa, sedam skokova i pet asistencija. Jrue Holiday je ubacio 28 poena uz devet asistencija, a Lakersi su pokvarili i povratak na parket Khrisa Middletona koji je postigao 17 poena i podijelio sedam asistencija.

Obrana Milwaukeeja nije bila na uobičajenoj razini pa su Lakersi dvoboj završili sa 53,6% uspješnosti u šutu, što im je najbolji učinak u sezoni.

Ako se pobjeda Lakersa u Milwaukeeju može nazvati iznenađenjem, onda je trijumf Houstona 122-121 na gostovanju u Phoenixu gotovo pa senzacionalna, s obzirom da je vodeća momčad Zapadne konferencije ugostila zadnju i u drugoj polovici treće četvrtine imala 16 koševa prednosti.

No, predvođeni Jalenom Greenom, koji je ubacio 30 koševa, Rocketsi su kreirali veliki preokret u zadnjoj četvrtini. Svi igrači iz početne postave gostiju ubacili su dvoznamenkasti broj poena. Jabari Smith Jr. je postigao 17, Kevin Porter Jr. 15 poena uz sedam asistencija i šest skokova, a veliku ulogu u pobjedi imao je i pričuvni krilni centar Bruno Fernandes koji je za 13 i pol minuta ubacio 14 koševa uz sedam skokova.

Sunse je predvodio ponovno raspoloženi Devin Booker sa 41 košem i osam asistencija, ali je promašio dva šuta za pobjedu u zadnjem napadu na utakmici. Mikal Bridges je završio dvoboj sa 22 poena i osam skokova, a Cameron Payne je spojio 20 koševa i 12 asistencija te tako nadomjestio neigranje ozlijeđenog Chrisa Paula.

Trebala je to biti posebna večer i za hrvatskog reprezentativca Darija Šarića koji se nakon više od 18 mjeseci ponovno našao u početnoj postavi Phoenixa. No, Rocketsi su mu pokvarili veselje. Šarić je u igri proveo 21 i pol minutu te za to vrijeme pogodio jednu tricu iz četiri pokušaja, sakupio četiri skoka, dvije asistencije i dvije blokade.

Da ovo nije bila večer favoriziranih domaćina dokazala je i utakmica u TD Gardenu, gdje su drugi put u tri dana gostovali košarkaši Miamija i pobjedom u produžetku 120-116 uzvratili Bostonu za prijašnji poraz.

I Celticsi su u drugoj polovici treće četvrtine imali dvoznamenkastu prednost od 13 koševa, ali su početkom posljednje četvrtine ostali bez napadačke inspiracije te dopustili gostima povratak u utakmicu. Jaylen Brown je na kraju osnovnog dijela dvoboja pogodio tricu za produžetak, ali je Miami u dodatnih pet minuta ipak došao do pobjede.

Jimmy Butler je bio na rubu "triple-double" učinka sa 25 koševa, 15 skokova i devet asistencija. Bam Adebayo je sa 28 poena bio najbolji strijelac pobjednika, a Tyler Herro je u 26 poena ugradio šest pogođenih trica. Kyle Lowry je dodao 20 poena za Heat.

Najbolji igrač Bostona bio je Brown sa 37 koševa i 14 skokova, a po 18 poena su ubacili Grant Williams i Marcus Smart koji je podijelio i devet asistencija.

U 11 sinoćnjih utakmica gosti su slavili u četiri, ali trijumf New Orleansa u San Antoniju (117-99) nikoga nije iznenadio. Zion Williamson je predvodio Pelicanse sa 30 koševa, 15 skokova i osam asistencija, a Jonas Valančiunas je završio sa 21 poenom i 11 skokova. Kod Spursa je najbolji bio Devin Vassell sa 25 koševa.

Domaći pobjednički niz su do broja od devet doveli Golden State Warriorsi. Aktualni prvaci su pred svojim navijačima svladali Chicago Bullse sa 119-111 uz 30 koševa i sedam trica Jordana Poolea. Klay Thompson je pogodio samo tri trice iz 13 pokušaja, ali je dogurao do 26 poena, dok je Stephen Curry spojio 19 koševa i 11 skokova. Veliki doprinos dao je Draymond Green sa 13 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Kod Chicaga je najbolji bio Nikola Vučević sa 23 koša i 11 skokova, Zach LaVine je ubacio 21 poen.

Memphis Grizzliesi su svladali Philadelphiju sa 117-109 uz 28 koševa Ja Moranta, a gostima nije pomoglo što je Joel Embiid bio najbolji igrač utakmice sa 35 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Cleveland je svladao Orlando sa 107-96 ponajviše zahvaljujući Donovanu Mitchellu koji je postigao 34 koša. Za goste je Paolo Banchero ubacio 22 poena.

Atlantu je do pobjede protiv Denvera 117-106 predvodio Dejounte Murray sa 34 koša i osam asistencije, a toliko ih je na drugoj strani imao i Nikola Jokić uz 24 poena i deset skokova.

Brooklyn je svladao Toronto sa 114-105, a najbolji kod Netsa bio je Kyrie Irving sa 27 koševa i po pet asistencija i skokova. Goste je sa 24 koša i sedam skokova predvodio Pascal Siakam.

Za uvjerljivu pobjedu Utah Jazza 139-119 protiv Indiane najzaslužniji je bio Lauri Markkanen. Finac je ubacio 24 koša uz 13 skokova. Najbolji igrač Pacersa bio je Andrew Nembhard sa 13 poena i 10 asistencija.

Minimalnu pobjedu 117-116 ostvarili su Charlotte Hornetsi protiv Washington Wizardsa. Terry Rozier je predvodio domaće sa 25 koševa i osam asistencija, a gostima nisu pomogla 33 koša, sedam asistencija i šest skokova Bradleyja Beala.

NBA rezultati, 2.12.

• Phoenix - Houston 121-122 (Dario Šarić 21:28 min, 3 k, šut 1/5, 4 s, 2 a, 2 bl, 1 il)
  • Atlanta - Denver 117-109
  • Boston - Miami 116-120 (produžetak)
  • Brooklyn - Toronto 114-105
  • Cleveland - Orlando 107-96
  • Golden State - Chicago 119-111
  • Utah - Indiana 139-119
  • Memphis - Philadelphia 117-109
  • San Antonio - New Orleans 99-117