KLJUČNA POBJEDA

Curry i Thompson nadomak naslova: Uništili Cleveland u gostima!

11.06.2016 u 10:42

Branitelji naslova košarkaši Golden State Warriorsa noćas su u gostima svladali Cleveland Cavalierse sa 108-97, te su poveli sa 3-1 u pobjedama u finalu NBA lige, pa u ponedjeljak u Oaklandu pred svojim navijačima imaju priliku zadržati krunu.

Uzbudljiva utakmica odlučena je u zadnjoj četvrtini, između 38. i 42. minute, kada je Golden State napravio seriju 12-1 i poveo sa 93-84.

Briljirao je MVP lige Stephen Curry sa 38 koševa, 5 skokova i 6 asistencija. Klay Thompson je upisao 25 poena, a Harrison Barnes 14 koševa i 8 skokova.

Također, Golden State je pogodio 17 trica, što je rekord u finalnim serijama NBA lige. Curry je zabio sedam, a Thompson i Barnes po četiri trice. Warriorsi su trice gađali 17-36, a Cleveland skromnih 6-25.

Kod Clevelanda Kyrie Irving ubacio je 34 koša, a Le Bron James je ostvario 25 poena i 13 skokova.