slavlje 'topnika'

Čudo u Londonu, Wenger napokon pobijedio Mourinha; novi kiks Liverpoola

07.05.2017 u 21:07

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Manchester United 2:0 i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka

'Topnici' su pitanje pobjednika riješili između 54. i 57. minute zabivši dva gola, a strijelci su bili Granit Xhaka (54)Danny Welbeck (57). Velika je ovo i važna pobjeda Arsenala koji se bori za mjesto u Europi. No, ako i ne uspije izboriti Ligu prvaka ili Europsku ligu, menadžeru 'topnika' Arsenu Wengeru ostat će barem malo zadovoljštine.

Naime, Wenger i Jose Mourinho javno se ne podnose, a Portugalac je Francuza svako malo podsjećao kako ga ovaj nikad u prvenstvenim utakmicama, a bilo ih je ukupno 12, nije uspio pobijediti... Sada je Wenger napokon došao na svoje, u 13. pokušaju je slavio.

No, United je na Emirates stigao desetkovan ozljedama i crvenim kartonima, bez Ibrahimovića, Roja, Fellainija, Shawa, Younga... Mourinho je u momčad morao ubaciti 19-godišnjeg  debitanta Tuanzebea, a i s takvim 'pokrpanim' Unitedom se Arsenal dosta mučio. Prvi gol Arsenal je zabio pukom srećom, Xhaka je pucao, a lopta je na putu prema golu pogodila Herreru i prevarila De Geu...

U prvom današnjem susretu Liverpool je na svom travnjaku odigrao mršavih 0:0 protiv Southamptona.

Liverpool je u 66. minuti imao kazneni udarac, ali je Fraser Forster obranio udarac Jamesa Milnera. 'Redsi' su i dalje na trećem mjestu koje izravno vodi u Ligu prvaka, no Manchester City opasno prijeti, ima bod manje, ali i utakmicu manje, pa bi Liverpool mogao izvisiti ako nastavi prosipati bodove na svom travnjaku.