BRAVOOO!

Čudesna Snježana uzela svjetsko srebro i prva izborila OI 2016.

13.09.2014 u 10:28

Snježana Pejčić osvojila je srebrnu medalju na 51. svjetskom prvenstvu u španjolskoj Granadi u disciplini malokalibarske puške 3x20 metaka.

Osvajanjem srebrne medalje Snježana Pejčić postigla je jedan od svojih najvećih uspjeha u streljaštvu. Nakon Olimpijskih igara u Pekingu 2008. kada je zračnom puškom osvojila brončanu medalju, sada je na Svjetskom prvenstvu u Granadi u gađanju malokalibarskom puškom osvojila srebrnu medalju.

Time je osigurala vizu za Olimpijske igre u Rio de Janeiru kao prvi hrvatski sportaš kojem je to uspjelo, isto kao i prije osam godina uoči Olimpijskih igara u Pekingu.

Pejčić je u osnovnom meču u kvalifikacijama, kao i dan ranije u eliminacijama, pogodila visokih 586 krugova. Međutim, ovog su puta i druge natjecateljice ostvarile visoke rezultate tako da je zadnji plasman u finale izboren s 585 krugova. U finalu je Pejčić gađala izvrsno, nizali su se centri, uz poneku devetku i samo jednu osmicu, što je kraju bilo dovoljno za srebrnu medalju.

Svjetska prvakinja je Njemica Beate Gauss, a broncu je osvojila Norvežanka Malin Westerheim.