TREĆE KOLO EUROLIGE

CSKA uz puno muke do pobjede protiv Brose Basketsa

10.01.2013 u 21:43

Košarkaši CSKA svladali su na svom parketu njemački Brose Baskets 90-83 u ogledu 3. kola E skupine Eurolige.

Do treće uzastopne pobjede u drugom krugu, odnosno 12. u 13. nastupu ove sezone u Euroligi, Moskovljani su stigli teže od očekivanja. Njemačka momčad je dobila prvo poluvrijeme 46-45, a nepune četiri minute prije kraja utakmice je imala zaostatak od samo dva koša razlike. Ipak, u samoj završnici nije uspjela maksimalno zakomplicirati posao favoriziranom CSKA-u, ali se i treći puta ove sezone pokazala kao tvrd orah momčadi iz Moskve. U prvom dijelu natjecanja ih je CSKA svladao prvo sa devet, pa sa osam koševa razlike, a ovoga puta sa sedam.

Obje momčadi odlično su gađale trice. Domaćin ih je pogodio 12 od 23 (52%), a Brose Baskets 13 od 23 (56%). No, CSKA je imao dominaciju u šutu za dva poena (60-40%), kao i u skokovima (36-24).

Viktor Hrjapa
predvodio je CSKA s 19 koševa i 14 skokova. Goste je u životu održavao sjajni Boštjan Nachbar. Ubacio je 35 poena, te pogodio šest od sedam trica!

CSKA je, kao što smo spomenuli, upisao treću uzastopnu pobjedu u drugom krugu, dok je Brose Baskets pretrpio treći uzastopni poraz.