• Zadnja izmjena 17.01.2010 17:34
  • Objavljeno 17.01.2010 u 17:20
Igor Hinić, Mladost - Jadran Herceg Novi (2008/09)

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

Iako je riječ o najtrofejnijem klubu Europe, Mladost je u svom bazenu bila potpuno nemoćna protiv Jadrana iz Herceg Novog i nakon poraza rezultatom 9:6 slijedi joj teška borba za plasman u četvrtinu finala Eurolige

Crnogorci, koje vodi šibenski strateg Tucak, zabili su prvi gol, no Mladost je u idućih deset minuta stisnula u obrani i preko brojnih igrača više došla u prednost od 3:1. Nitko tada nije mogao naslutiti da će se situacija rasplesti u krajnje neželjenom smjeru, da će Crnogorci lakoćom upisati tri gostujuća boda.

Jadran je povezao čak pet golova, a nakon pogotka Milanovića kojim je Mladost smanjila zaostatak na 4:6, postigli su još tri u nizu i šokirane domaćine suočili sa serijom od 8:1. Kao u košarci.

Na isteku dvoboja konačan dojam je s dva pogotka uljepšao Frano Karač, ali Crnogorcima danas nisu mogli ozbiljno zaprijetiti. Osim Karača, dva je gola za Mladost zabio i Zubčić, dok su po jednom točni bili Buljubašić i Milaković. Goste je predvodio Zloković s tri gola.

Tri kola prije kraja Barceloneta je prva u skupini sa sedam bodova, a prati je Jadran sa šest. Mladost je ostala na četiri, a slijedi joj gostovanje u Herceg Novom.