us open

Ćorić imao problema samo u prvom setu, ali stigao do trećeg kola

29.08.2018 u 20:18

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo US Opena nakon što je u srijedu svladao 97. igrača svijeta Španjolca Roberta Carballesa sa 7:6 (4), 6:2, 6:3 poslije 2 sata i 32 minute igre

Nakon što je prvi set odlučen u tie-breaku, Borna Ćorić je u preostala dva seta bio puno uvjerljiviji.

U drugom setu je kod vodstva 3:2 napravio 'break', a potom je set zaključio još jednim oduzetim servisom. Treći set ponudio je sličan scenario, Ćorić kod vodstva 3:2 oduzima servis protivniku i potom rutinski privodi meč u svoju korist.

Ćorić će u 3. kolo US Opena protiv Rusa Danila Medvjedeva, s kojim ima pozitivan omjer, odnosno vodi 2:1 u pobjedama.

22-godišnji Medvjedev (36. na ATP listi) izbacio je 15. nositetelja Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6:4, 6:3, 4:6, 6:3.

Ćorić je ove godine dva puta igrao protiv Medvjedeva, u Wimbledonu je izgubio u 1. kolu od ruskog tenisača, dok je nedavno u Cincinnatiju Ćorić slavio sa 6:2, 6:3.

• +43
Borna Ćorić, hrvatski tenisač Izvor: Pixsell / Autor: Scott Kinser/Cal Sport Media