EUROPSKA LIGA

City gubio, ali se iz Porta vraća s pobjedom

16.02.2012 u 23:02

U jednom od najzanimljivijih parova 16-ine finala Europske lige Manchester City je na gostovanju na stadionu Dragao pobijedio Porto 2:1 i sasvim se približio plasmanu u osminu finala

Domaćin je poveo golom Silvestrea Varele u 28. minuti, no City je u nastavku utakmice uspio preokrenuti rezultat. Prvo je u 55. minuti Alvaro Pereira zatresao vlastitu mrežu, a potom je Aguero pet minuta prije kraja utakmice donio pobjedu lideru engleskog prvenstva.

Veliki korak prema plasmanu u osminu finala načinio je i PSV Eindhoven nakon što je u Turskoj pobijedio Trabzonspor 2:1. Nizozemci su poveli vrlo brzo golovima Matavža (6) i Toivonena (11), a Trabzon je u 33. minuti smanjio na 1:2 golom Adina.

Valencija je na gostovanju pobijedila Stoke City golom Mehmeta Topala u 37. minuti, a identičnim rezultatom Twente je u Bukureštu pobijedio Steauu. Pogodak odluke zabio je John u 53. minuti. Udinese i PAOK su odigrali bez pogodaka, dok je Hannover pobijedio Club Brugge 2:1.