kvalifikacije za sp 2022.

Ciparski izbornik teško se mirio s porazom od Hrvatske, a posebno mu je zasmetala jedna stvar: To je jako tužna činjenica...

09.10.2021 u 09:37

Hrvatska nogometna reprezentacija uspješno je odradila utakmicu 7. kola kvalifikacija za plasman na SP 2022. godine. 'Vatreni' su gostovali na Cipru i slavili 3:0, a golove su zabili Perišić, Gvardiol i Livaja

Svima je i uoči utakmice bilo jasno da je Hrvatska na Cipru veliki favorit, ali takve je utakmice najteže igrati. One u kojima moraš pobijediti... Izbornik Zlatko Dalić je uz to imao i puno problema u sastavljanju momčadi za ovaj susret, pa su mnogi strahovali kako će sve završiti.

No, 'vatreni' su na kraju uvjerljivo slavili, u Larnaci je bilo 3:0. Perišić je 'načeo' Ciprane u sudačkom dodatku prvog poluvremena, Gvardiol je za 2:0 zabio u 80. minuti, a Livaja pobjedu potvrdio u 92. minuti utakmice. Istina, dugo su naši reprezentativci 'lomili' Ciprane, ali su ih na kraju uspjeli slomiti.

Novi je poraz, šesti u nizu (dva u prijateljskim susretima te četiri u kvalifikacijama) teško pao ciparskom izborniku Nikosu Kostenoglou. Njegovi izabranici u tih su šest utakmica primili čak 15 golova, a nisu zabili niti jedan!

Nakon utakmice ciparski je izbornik bio više nego jasan.

'Hrvatska je pobjeda poštena, tu se nema što za prigovoriti', kazao je Kostenoglou i dodao:

'Znali smo kakva nas utakmica čeka, da nam u goste dolazi reprezentacija s puno kvalitete, jedna od najboljih...'

• +51
Cipar - Hrvatska, kvalifikacije za SP 2022. Izvor: EPA / Autor: SAVVIDES PRESS

Ciparski izbornik teško se mirio s porazom, a posebno mu je zasmetala jedna stvar.

'Stvarno je tužna činjenica da smo primili golove na kraju dva poluvremena. Takve nam se stvari ne bi smjele događati...', potišteno je priznao Kostenoglou i optimistično dodao:

'No, ova je utakmica gotova i više se ne može popraviti dojam. Idemo dalje, u ponedjeljak protiv Malte idemo na pobjedu.'