kvalifikacije za sp 2018.

Cipar u samo 11 minuta šokirao BiH, Francuzi demolirali Nizozemce

31.08.2017 u 23:13

Reprezentacija BiH sve je dalje od Rusije. Imali su 'zmajevi' u gostima kod Cipra vodstvo 2:0, a potom su u samo 11 minuta primili tri gola i izgubili...

Nogometaši Francuske s uvjerljivih su 4:0 nadigrali Nizozemsku na Stade de Franceu, a gosti mogu biti sretni da nisu doživjeli i uvjerljivji poraz.

Francuzi su načeli Nizozemce u 14. minuti kad je Griezmann završio lijepu akciju. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Nizozemci su u 62. minuti ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Strotmana. Tu se nizozemska obrana raspala, što je dvaput iskoristio Lemar, u 73. i 88. minuti, a konačnih 4:0 postavio je Mbappe u 91. minuti.

U istoj A skupini vrijednu pobjedu ostvarila je Bugarska koja je 3:2 svladala Švedsku. Šveđani su i 16. minuti propustili najstrožu kaznu, dvaput su hvatali rezultatski zaostatak, ali treći put više nisu mogli.

Najefikasnija reprezentacija večeri bila je Belgija, koja je Gibraltaru utrpala devet komada, uz dva 'hat-tricka'. Jedan je ostvario Romelu Lukaku, a drugi Thomas Meunier. Preostali strijelci bili su Mertens, Witsel i Hazard.

'Hat-trick' je postigao i Cristiano Ronaldo u 5:1 pobjedi Portugala nad Farskim Otocima. Švicarska je u toj skupini zadržala stopostotni učinak pobjedom 3:0 protiv Andore i borit će se s Portugalom za izravan plasman u Rusiju.

Gubitnici večeri su reprezentativci Bosne i Hercegovine koji su na gostovanju na Cipru imali 2:0 poslije prvog poluvremena pogocima Šunjića i Vešće. No, u samo 11 minuta, od 65. do 76., domaći su postigli tri gola i preokretom došli do bodova koji ih ostavljaju u igri za drugo mjesto. Strijelci za Cipar bili su Christofi, Laban i Sotiriou