Na rasporedu je finalna utakmica Copa Americe između domaćina Čilea i Argentine

ČILE: Bravo - Isla, Silva, Medel, Beausejour - Aranguiz, Díaz, Vidal - Valdívia - Sánchez, Vargas
ARGENTINA: ​Romero - Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Rojo - Pastore, Mascherano, Biglia - Messi, Aguero, Di María

Čile - Argentina
0:0 - 4:1 - penali

PENALI: 1:0 Fernandez, 1:1 Messi, 2:1 - Vidal, promašaj Higuaina, 3:1 - Aranguiz, Bravo je obranio Banegi, 4:1 panenka Alexa Sancheza za titulu

120' - pucat će se penali
112' - nitko ne preuzima rizik ni u drugom produžetku, čekaju se očigledno penali

105' - prvi produžetak zaključio je Sanchez nepreciznim udarcem
95' - jedino vrijedno spomena zasad u prvom produžetku je da je umjesto Vargasa ušao Dinamov napadač Henriquez

90+2' - brza kontra Argentine, Lavezzi je mogao pucati, ali je uposlio Higuaina koji nije stigao na loptu, propala je zadnja prilika
82' - zaprijetio je Čile preko Alexisa, ali njegov pokušaj iskosa iz blizine otišao je pored gola
76' - utakmica nedostojna finala Copa Americe
65' - Messijev slobodnjak iz daljine završio je u živom zidu
56' - domaćin prvenstva ima terensku inicijativu, ali bez prave prijetnje
52' - ni u nastavku akteri obje momčadi ne riskiraju

45+2' - u sudačkoj andokandi Argentina je imala veliku priliku, ali je Lavezzi s desetak metara pucao u Brava
45' - siromašno prvo poluvrijeme koje nije moglo nimalo zadovoljiti nogometne fanove diljem svijeta
30' - problemi za Argentinu, ozlijedio se Di Marija, ušao je Lavezzi
21' - napokon je zube pokazala Argentina, Messijev ubačaj, a Agueru je udarac glavom s pet metara obranio Bravo
12' - najbolja prilika zasad, Vidal je opalio volej iz blizine, ali je Romero sjajnom reakcijom spasio 'gauče
10' - nije bilo previše uzbuđenja, sramežljivi pokušaji obje reprezentacije
1' - počela je utakmica

Ovo je 44. izdanje Copa Américe. Čile nikada nije bio prvak (peto finale), Argentina lovi 15. titulu, ali prvu nakon 22 godine.