aba liga

Cibona je u regionalnoj ABA ligi upisala i četvrti poraz; ovo će biti teška sezona

20.10.2023 u 22:46

Košarkaši Cibone i nakon četvrtog kola ABA lige ne znaju za pobjedu, a četvrti uzastopni poraz doživjeli su u Podogorici gdje ih je domaća Budućnost svladala 93:85 (19:16, 24:25, 24:15, 26:29)

Momčad Jakše Vulića odigrala je ravnopravno prvo poluvrijeme, ali se Budućnost u trećoj četvrtini uspjela odvojiti na dvoznamenkastu prednost.

U 34. minuti podgorička momčad je došla i do +16 (78:62), što je Cibona do kraja utakmice uspjela svesti na jednoznamenkasti zaostatak (93:85).

Alex Stein i Aleksandar Aranitović su ubacili po 16 koševa, a Jakov Mustapić i Tomislav Buljan su postigli po 13 koševa za Cibonu.

Strijelce Budućnosti predvodili su Colbey Ross i McKinley Wright IV s po 16 koševa.

Budućnost je s učinkom 4-0 privremeno zasjela na vrh ljestvice ispred, Partizana i Crvene zvezde koji imaju 3-0. Cibona je s 0-4 i dalje predzadnja te uz Mornar jedina momčad u ligi bez pobjede.

U prvoj utakmici 4. kola Split je na Gripama svladao Borac 75:61 i tako došao do prve pobjede u novoj sezoni.

U subotu (17 sati) će košarkaši Zadra gostovati kod Krke u Novom Mestu.