NBA DOIGRAVANJE

Chicago Bullsi protiv Atlanta Hawksa poveli s 3:2

11.05.2011 u 10:25

U petoj utakmici doigravanja Istočne konferencije NBA lige Chicago je jutros na svom parketu pobijedio momčad Atlante sa 95:83 i time poveo u seriji koja se igra na četiri pobjede sa 3:2

U izjednačenom susretu ključnim se pokazao početak posljednje četvrtine, kada su Bullsi u tri i pol minute napravili seriju 9-2 i došli do vodstva 78-70. Nakon toga Atlanta više nije bila u stanju uhvatiti priključak koji bi joj omogućio preokret.

Po običaju najveći je teret na svojim leđima ponio najbolji igrač lige Derrick Rose, koji je upisao 33 koša i 9 asistencija. Uz njega, veliki posao u ekipi Chicaga odradili su Luol Deng sa 23 koša, te Taj Gibson, koji je ubacio 11 poena, ali sve u posljednjoj četvrtini, dok je centar Carlos Boozer ubilježio 11 koševa i 12 skokova.

Kod Atlante najefikasniji je bio Jeff Teague sa 21 poenom, Josh Smith dodao je 16, a Joe Johnson 15 koševa.

Sljedeća utakmica je u četvrtak u Atlanti, a Bullsi bi pobjedom došli do prvog konferencijskog finala nakon 1998. godine, kada su posljednji puta bili prvaci NBA lige.