ENGLESKI KUP

Chelsea vodio do 89. minute pa ispao; dva gola Džeke

18.12.2013 u 09:38

Kao prvi su se u polufinale engleskog Capital One kupa plasirali nogometaši Sunderlanda i Manchester Cityja.

Dramatična je bila utakmica Sunderlanda i Chelseaja koja se razriješila u produžecima i na kraju je pobjednik bio domaćin koji je slavio 2:1.

Treba reći kako je Chelsea bio prilično nesretan u ovom ogledu jer je primao golove u pretposljednjim minutama osnovnog dijela utakmice, te drugog produžetka.

Chelsea je vodio autogolom Leeja Cattermolea (uz suradnju s Lampardom) i tih je 1:0 stajalo sve do 89. kada je izjednačio Fabio Borini. Otišlo se u produžetke, u čijem je smiraju, u 119. minuti, strijelac za konačno slavlje Sunderlanda bio Sung-Yueng Ki.

Podsjetimo da su ove dvije momčadi nedavno igrale u prvenstvu, te da je tada Chelsea kao gost slavio 4:3.

Manchester City je s 3:1 slavio kod Leicestera, jednog od najboljih drugoligaša. Igrač utakmice je bio bosanski nogometaš Edin Džeko koji je zabio pogotke za 2:0 i 3:0, a zanimljivo da mu je oba puta asistirao James Milner. Prvi je gol za City, na otvorenju utakmice u 8. minuti, postigao Aleksandar Kolarov.

U srijedu će preostala dva četvrtfinalna ogleda odigrati Stoke i Manchester United, odnosno, Tottenham i West Ham.

Capital One kup, četvrtfinale:

Sunderland - Chelsea 2:1 poslije produžetaka, 1:1 (Borini 89, Ki 119 / Cattermole 46-ag)
Leicester - Manchester City 1:3 (Dyer 77 / Kolarov 8, Džeko 41, 53)