PREMIERSHIP

Chelsea i Mateo Kovačić u 2020. krenuli kiksom; u završnici utakmice šokirao ih gol škaricama o kojem će se dugo pričati

01.01.2020 u 15:30

Prvog dana Nove godine, u ranijem terminu, odigrane su dvije utakmice 21. kola engleskog nogometnog prvenstva

Iznenađenje je priredio Brighton&Hove Albion koji je kod kuće, pred nešto više od 30 tisuća gledatelja zaustavio Chelsea, bilo je 1:1.

Gosti su stigli do prednosti već u desetoj minuti preko Azpilicuete, a bod domaćem sastavu donio je 'škaricama' s 11 metara Jahanbakhsh u 84. na asistenciju Dunka. Sjajan gol škaricama pogledajte OVDJE.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za Chelsea je ušao u 73. minuti umjesto Mounta.

• +5
Premier liga, Brighton - Chelsea Izvor: EPA / Autor: KIERAN GALVIN

U drugom susretu Aston Villa je stigla do važne pobjede 2:1 u borbi za premijerligaški ostanak na gostovanju kod Burnleyja.

Pred 20 tisuća navijača gosti su već na poluvremenu stigli do lijepe prednosti od 2:0 golovima Wesleyja (27) i Grealisha (41), a počasni pogodak za Burnley bilo je djelo Wooda (80).

Hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić nije bio ni među pričuvama na gostujućoj klupi.

Vodeći Liverpool ima 55 bodova iz 19 nastupa. Leicester je drugi sa 42 boda iz 20 utakmica, a Manchester City je treći sa 41 bodom. Chelsea je na četvrtom mjestu sa 36 bodova iz 21 nastupa. Brighton i Burley imaju po 24 boda i zauzimaju 13. i 14. mjesto na ljestvici Premier lige, na kojoj je Aston Villa sa 21 bodoma privremeno skočila na 16. poziciju i pobjegla iz zone ispadanja.

Božić i Novu godinu čitateljima tportala čestitaju Franka Batelić, Dani Olmo, Zlatko Hasanbegović, Ivan Mrvoš…