FA KUP

Četvrtoligaš umalo šokirao Tottenham

28.01.2017 u 21:17

Nakon što je drugoligaš Wolverhampton kao gost izbacio Liverpool u 4. krugu engleskog FA kupa, Tottenham je jedva izbjegao istu sudbinu protiv četvrtoligaša Wycombea koji je vodio 2:0 i 3:2, ali su 'spursi' u sudačkoj nadoknadi uspjeli doći do pobjede 4:3...

Junak preokreta bio je korejski napadač Heung-Min Son koji je u 60. minuti postigao prvi, a u 97. minuti i četvrti, odnosno pobjednički Tottenhamov gol. Janssen je u 64. minuti realizirao kazneni udarac za 2:2, a Dele Alli u 89. minuti izjednačio na 3:3. Gosti su do vodstva od 2:0 stigli golovima Hayesa u 23. i 36. minuti iz penala, a Thompson je u 83. minuti zabio za 3:2.

Na veliku žalost navijača Wycombea, ni tri gola na White Hart Laneu nisu bila dovoljna za plasman njihova kluba u sljedeće kolo ili barem ponovljenu utakmicu u kojoj bi Wycombe bio domaćin.

Prošlogodišnji finalist Crystal Palace, koji je tek u produžetku izgubio borbu za trofej od Manchester Uniteda, ove godine neće vidjeti Wembley. Već u 4. kolu ždrijeb ih je poslao na Manchester City, a 'građani' su kao gosti slavili 3:0 golovima Sterlinga (43), Sanea (71) i Yaye Tourea (90+2).

Chelsea je bez ikakvih problema s uvjerljivih 4:0 na Stamford Bridgeu svladao drugoligaški Brentford. Strijelci su bili Willian (14), Pedro (21), Ivanović (69) i Batshuayi (81) iz penala.

Iznenađujuće lako do pobjede je stigao trećeligaš Oxford koji je na svom stadionu 3:0 pobijedio dojučerašnjeg prvoligaša Newcastle, a sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Hemmings (46), Nelson (79) i Martinez (87).