EnriqueOV NASLJEDNIK

Čelni ljudi Barcelone još nisu pronašli novog trenera; ali datum odluke znaju!

22.05.2017 u 11:54

Trener Luis Enrique u nedjelju je vodio svoju posljednju utakmicu s Barcelonine klupe na Camp Nou, a pozdravljen je ovacijama s tribina premda je naslov prvaka Španjolske nakon dvije godine otišao u Madrid. Klupski predsjednik Josep Maria Bartomeu rekao je kako će ime novog trenera objaviti 29. svibnja.

'Svjesni smo da ove sezone nismo bili stalni, imali smo padove. Sjećam se da smo na početku sezone bili jedna od ekipa s najmanje osvojenih bodova na svom terenu', rekao je Enrique nakon posljednjeg prvenstvenog kola u Barceloni u kojem je njegova momčad pobijedila Eibar sa 4:2. No, s obzirom da je Real Madrid pobijedio u gostima Malagu s 2:0, Barcelona je završila prvenstvo s tri boda manje u odnosu na najvećeg rivala.

'Real Madrid je osvojio ligu i ništa, nema se tu što za reći, čestitam im', rekao je Enrique koji je od dolaska na klupu u ljeto 2014. bio osvojio posljednja dva prvenstva.

Publika na Camp Nou oprostila se od njega velikim transparentom na kojem je pisalo "Zauvijek jedan od nas".

'Oni su mi odavali počast svaki tjedan. Uvijek sam primao samo izraze ljubavi. Doista sam sretan zbog godina koje sam proveo ovdje', izjavio je 47-godišnji Enrique.

Ugovor mu istječe idući mjesec, no on je u ožujku rekao kako će zbog iscrpljenosti napustiti klub na kraju sezone. Od tada su se pojavila mnoga imena potencijalnih nasljednika, a u nedjelju je u medijima ponovno osvanulo ime trenera Athletic Bilbaa, Ernesta Valverdea.

'Neka svatko govori što želi. Ja neću ništa reći', izjavio je Valverde u nedjelju u Madridu gdje Athletic izgubio s 1:3 od Atlética.

'Odluku o svojoj budućnosti trebao bih donijeti idući tjedan ili onaj nakon njega', dodao je trener kojem idući mjesec istječe ugovor s Athleticom, s kojim je zauzeo sedmo mjesto u prvenstvu.

Predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu izjavio u nedjelju navečer kako će ime novog trenera objaviti u ponedjeljak 29. svibnja.

'Sastat će se uprava, doći će Robert Fernandez (sportski direktor) i objasniti nam svoj zaključak. Zatim ćemo odlučiti i priopćiti ime", rekao je Bartomeu.

Razdoblje Luisa Enriquea nazvao je uspješnom etapom.

'Njemu će vrata kluba uvijek biti otvorena. Želim mu zahvaliti na ove tri uspješne godine", rekao je Bartomeu.

Barcelonu još 27. svibnja čeka finale španjolskog kupa u Madridu protiv Alavesa. Enrique napominje kako se želi oprostiti trofejom.

'Htjeli smo i titulu prvaka, no nismo ovisili o sebi. Protiv Alavesa ćemo nastojati donijeti još jedan naslov u klub, upisati ga u njegovu povijest. Bit će to poseban trofej', rekao je Enrique.

Od kada je došao u klub osvojio je 8 od mogućih 11 naslova. Prošle i ove sezone izmaknula mu je Liga prvaka, a sada i prvenstvo. Posljednji prvak prije dva uzastopna naslova Barcelone bio je Atletico Madrid 2014. godine, a Real Madrid je svoj zadnji naslov bio osvojio 2012.

'Mi koji smo u pozadini već smo zabilježili zašto nismo osvojili prvenstvo', rekao je Barcelonin predsjednik Bartomeu.

'No, već neko vrijeme razmišljamo i radimo na idućoj sezoni kako bi smo nastavili pobjedničku eru Barcelone', zaključio je čelni čovjek katalonskog kluba.