PRIMERA

Čarobni Messi za novo Barcino slavlje, Real isto uvjerljiv

22.01.2012 u 22:56

Nogometaši Barcelone još su jednom demonstrirali svoju snagu pobijedivši u prvenstvenom okršaju Malagu 4:1 i to na krilima briljantnog Messija koji je bio trostruki strijelac

Nakon dosta prosječnih predstava u gostima ove sezone, u nedjelju su nogometaši Barcelone eksplodirali, te su s 4-1 slavili kod Malage. U pitanju je zaostala utakmica 1. kola Primere.

Apsolutni junak utakmice bio je Lionel Messi koji je postigao tri od četiri pogotka Barcelone. Treba reći da je dosad ove sezone Messi postigao samo jedan gol u gostima (u Bilbauu), no ovom je prilikom naplatio sva prethodna gostovanja. Prvi je gol zabio u 33. minuti krasnim skokom i odmjerenim udarcem glavom. Potom je bio pribran i u 51. minuti, a četvrti je gol svoje momčad zabio u 82. kada se sjurio prema suparničkim vratima, prošao dvojicu igrača i poslao dijagonalnu loptu kraj vratara Malage.

Recimo i da je Messi u drugom dijelu pogodio vratnicu iz slobodnog udarca.

Malaga tako i dalje nema nikakvu ideju kako slomiti Barcelonu. U posljednjih jedanaest utakmica su izvukli tek jedan remi, a deset su puta gubili. Prosječno je u tim porazima Malaga primala tri pogotka, a ovaj put još i više.

Trećeplasirana Valencija je kiksala u prijepodnevnom terminu kod Osasune. Činilo se da će gol najboljeg Valencijinog najboljeg napadača Soldada u 84. minuti presuditi, no domaćin je izjednačio na 1-1 u 90., a strijelac je bio Lolo

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici španjolskog prvenstva madridski Real porazio je na svom stadionu Athletic Bilbao 4:1. Gosti su poveli u 13. minuti preko Llorentea, no već u 25. Marcelo je izjednačio, da bi u drugom poluvremenu Cristiano Ronaldo s dva pogotka iz jedanaesteraca (u 47. i 67. minuti) donio vodstvo od 3:1. Valja istaknuti kako su godi od 67. minute igrali s igračem manje jer je isključen Marcos. U posljednjim trenucima ogleda Callejon je postavio konačnih 4:1 za 'kraljevski klub'.