premier liga

Carlo Ancelotti stopostotan na klupi Evertona; Watford s desetoricom do pobjede 3:0

28.12.2019 u 19:20

Carlo Ancelotti upisao je i drugu pobjedu na trenerskoj klupi Evertona, a junak je ponovno bio Dominic Calvert-Lewin. U Ancelottijevom debiju na klupi Evertona prije dva dana Dominic Calvert-Lewin je zabio za pobjedu 1-0 protiv Burnleyja, a u subotu je bio dvostruki strijelac, u 13. i 64. minuti, za gostujuću pobjedu 2-1 protiv Newcastlea.

Engleski trener Nigel Pearson u sezoni 2014/2015. spasio je Leicester od ispadanja, a istu zadaću sada ima i na klupi Watforda, i zasad mu dobro ide. U subotnjem susretu 20. kola Premier lige Watford je na svom terenu dobio Aston Villu s 3-0, iako je od 58. minute imao igrača manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen branič Adrian Mariappa.

Watford je poveo golom Troyja Deeneyja u 42. minuti, a sa igračem manje zabio je još dva pogotka. U 67. minuti iz penala strijelac je opet bio Troy Deeney, a za konačnih 3-0 pogodio je Ismaila Sarr (71). Tako je Watford pod vodstvom Pearsona u četiri kola osvojio sedam bodova, dok je za Aston Villu to bio peti poraz u zadnjih šest kola.

Nakon dva uzastopna poraza, Brighton je kod kuće slavio protiv Bournemoutha s 2-0. U 3. minuti domaćine je u vodstvo doveo iranski veznjak Alireza Jahanbakhsh, a pobjedu je potvrdio Aaron Mooy (79).

Southampton i Crystal Palace odigrali su 1-1, a gosti su poveli iz prekida u 50. minuti. Luka Milivojević je ubacio, a stoper James Tomkins glavom trese mrežu. Southampton je došao do izjednačenja u 74. minuti nakon katastrofalna greške gostujuće obrane, koju je u pogodak pretvorio Danny Ings.