SASVIM OBIČAN PORAZ

Čačić: Bili smo hrabri, ali i prenaivni

06.11.2012 u 23:15

Dinamo nakon četiri kola nogometne Lige prvaka ima gol razliku 0:10 i nema više izgleda za prolaz u osminu finala. Nakon susreta u Parizu trener Ante Čačić ponudio je analizu najuvjerljivijeg poraza u njegovom mandatu

Ante Čačić je pokušao složiti kompaktnu ekipu i strategiju. U početku utakmice Dinamo je izgledao dobro, ali ubrzo je Alex zabio za 1:0. 'Iznad vode' su se držali do 60. minute, a tada je došao raspad i poraz od 4:0.

'Rezultat je visok, ali zasluženo. Ne mogu se oteti dojmu da smo imali dobre minute i da smo povremeno izgledali zadovoljavajuće, ali PSG je iskoristio svaku našu pogrešku i čestitam im na dobroj prezentaciji i pobjedi', rekao je Dinamov trener i vratio se analizi utakmice.

'Bili smo hrabri u uvodu dvoboja, odupirali se Parižanima i stvorili opasne situacije, no nedostajao nam je ili kvalitetan zadnji pas ili malo bolje držanje lopte... Moramo shvatiti da je PSG puno kvalitetnija i, jednako važno, iskusnija momčad.'

Visok poraz domaćini su zaslužili vrlo kvalitetnim polukontrama.

'Da, naši igrači su mladi pa krenu preambiciozno. Pariz ima jednog fantastičnog Ibrahimovića koji fantastično upošljava suigrače i to im je vrlo jako oružje. I to je veliko iskustvo za mladiće u Dinamovom redovima.'

Domagoj Vida je stoički podnio neugodan rezultat.

'Čestitam suigračima na prikazanom u prvih 60 minuta, a na kraju su nas tako stisnuli da je moglo završiti i gore. Oni su klasa iznad nas', završava hrvatski reprezentativac.