DRAMA U CHICAGU

Bullsi bolji od Cavsa, LeBron James tragičar

16.01.2009 u 10:45

Na programu NBA lige bile su tri utakmice, od kojih su dvije razriješene u produžetku. Chicago je pobijedio Cleveland 102:93, dok je Denver bio bolji od Phoenixa 119:113. U regularnom dijelu utakmice Portland je na gostovanju porazio New Jersey 105:99.

Cleveland je dvije minute prije kraja utakmice u United Centru imao četiri koša viška, no nije uspio sačuvati prednost. Gosti su imali i zadnji napad za pobjedu, no LeBron James promašio šut. U produžetku su Bullsi bili daleko bolji nadigravši goste 15:6.

'Bila je to moja uvjerljivo najgora utakmica ove sezone. Bolestan sam, a kada sam bolestan igram užasno', kazao je James koji je sa 28 koševa bio prvi strijelac utakmice, ali promašio je čak 20 šuteva.

Rame uz njega bio je Mo Willimas sa 26 koševa, ali to nije bilo dovoljno za trijumf. Bio je to sedmi poraz Cavsa koji drže vodeću poziciju na Istoku. Bullse je do 18. pobjede (uz 22 poraza) predvodio Luol Deng sa 22 koša, Derrick Rose je dodao 16, a Tyrus Thomas 15 koševa.

Neizvjesno je bilo i u Pepsi Centru gdje je Denver nakon produžetka slavio protiv Phoenixa 119:113. U dramatičnoj završnici regularnog dijela utakmice obje su momčadi mogle do pobjede, no u posljednjoj minuti samo su se nizali promašaji. Zadnji šut je imao najbolji igrač Sunsa Grant Hill no nije uspio. U produžetku su Nuggetsi bili mirniji i koncentriraniji stigavši do 26. pobjede sezone (13 poraza), dok Phoenix ima skor 22-13. Najzaslužniji za trijumf Denvera bili su Chauncey Billups (26 koševa, 8 asistencija), Kenyon Martin (24) i J.R. Smith (19). Goste su predvodili Grant Hill (25), Amare Stoudemire (21) i Steve Nash (20 koševa, 7 skokova i 14 asistencija).

Portland je pobjedu u IZOD Centru protiv New Jerseya (105:99) izborio sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini koju je dobio 37:28. Prve tri dionice su protekle u izjednačenoj igri, no gosti su u potom ubacili u višu brzinu. Portland su predvodili Brandon Roy (29 koševa, 8 skokova), Jerryd Bayless (23 koša) i LaMarcus Aldridge (20 koševa, 6 skokova), a kod Netsa najbolji su bili Devin Harris (23) i Brook Lopez (17).