SERIE A - 21. KOLO

Budan strijelac, Palermo razbio Fiorentinu

24.01.2010 u 17:57

U susretu 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo je na stadionu Renzo Barbera pobijedio Fiorentinu 3:0, a treći gol za domaći sastav postigao je hrvatski napadač Igor Budan. Bio je to Budanov četvrti gol ove sezone

Genoa je pobijedila Atalantu 2:0 golovima Rodriga Palacia (18) i Hernána Crespa (42), a hrvatski reprezentativac Ivan Jurić je za domaći sastav igrao zadnjih 20 minuta utakmice.

Siena je remizirala protiv Cagliaria 1:1, a Mate Jajalo je igrao do 88. minute u domaćim redovima.

Livorno je kod kuće izgubio od Napolia 0:2, a Dario Knežević nije nastupio za domaćine.

Na ljestvici vodi Inter sa 46 bodova, šest više od gradskog suparnika Milana s kojim će večeras odmjeriti snage na San Siru. Na trećem mjestu je Roma sa 38 bodova.

REZULTATI:

Siena - Cagliari 1:1 (Calaio 78 / Matri 80-11m)
Udinese - Sampdoria 2:3 (Di Natale 7-11m, Isla 44 / Pazzini 27-11m, Pozzi 57, Semioli 71)
Palermo - Fiorentina 3:0 (Abel Hernandez 28,37, Budan 58)
Livorno - Napoli 0:2 (Maggio 45+1, Cigarini 90+1)
Bologna - Bari 2:1 (Giménez 54,72 / Barreto 39)
Genoa - Atalanta 2:0 (Palacio 18, Crespo 42)
Lazio - Chievo 1:1 (Stendardo 18 / Pellissier 77)