SERIE A

Budan golčinom povukao Palermo do pobjede

06.12.2009 u 19:32

U utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva Palermo je na stadionu Renzo Barbera pobijedio Cagliari 2:1, a prvi pogodak za pobjednički sastav postigao je hrvatski nogometaš Igor Budan

Bivši igrač Rijeke, Venezie, Empolia, Atalante i Parme postigao je gol u 55. minuti za 1:1, nakon što su gostiju poveli u 24. minuti golom Matria. Bio je to njegov treći gol ove sezone. Pobjednički pogodak za Palermo zabio je Kjaer u 64. minuti.

Pobjedu je izborila i Siena protiv Catanije (3:2). Mladi hrvatski reprezentativac Mate Jajalo nije nastupio za Sienu.

Livorno je na svom terenu izgubio od Chieva 0:2, a Dario Knežević nije nastupio za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Inter (35) ispred Milana (31) i Juventusa (30). Na začelju su Siena i Catanija sa po devet bodova.