NBA LIGA

Brooklyn dobio Oklahomu, nervozni Durant isključen!

03.01.2013 u 19:52

U noći sa srijede na četvrtak, odigrano je čak 12 utakmica najjače košarkaške lige svijeta. Najveće iznenađenje priredili su Brooklyn Netsi, koji su slavili na gostovanju kod Oklahome City Thundera 110:93

Bila je to treća pobjeda P. J. Carlesima na klupi Netsa kao privremenog trenera, a ujedno i prvi poraz Thundera na domaćem parketu nakon 12 uzastopnih pobjeda. Utakmicu je obilježilo i isključenje tri puta uzastopnog najboljeg strijelca lige, Kevina Duranta, koje je bilo njegovo prvo u karijeri, odnosno prvo u šest sezona NBA lige!

Netsi su rano tijekom druge četvrtine poveli s ogromna 23 poena razlike, no Thunder se vratio u posljednjoj i poravnao na 85-85. Netsi nakon toga rade veliku seriju od 23-8, tijekom koje su ubacili 11 poena s crte slobodnog bacanja i tijekom koje je Durant zaradio svoje prvo isključenje.

'Rekao sam sucu: To je bila loša odluka (sudačka). Poludio je i izbacio me van. Mislim da je normalno da budem frustriran nakon takve serije protivnika i serije od 10-ak slobodnih bacanja. Sudac je bio brz na okidaču', komentirao je Durant nakon susreta.

Brooklyn je do pobjede predvodio Joe Johnson sa 33 poena, pet skokova i tri asistencije. Brook Lopez pridodao je 25, a Deron Williams 19 uz 13 asistencija. Kod poraženih je 'izbačeni' Durant stavio 27 koševa, a Russell Westbrook jedan manje.

U reprizi velikog NBA finala iz 2011. Miami Heat slavio je nakon produžetka protiv Dallas Mavericks 119-109. Bio je to drugi produžetak u isto toliko posljednjih utakmica za Heat te ujedno i druga pobjeda. Za Dallas je to bio šesti produžetak ove sezone i šesti poraz!

No prema mišljenju trenera Dallasa Ricka Carlisleautakmica nije ni trebala otići u produžetak. Dallas je tri minute prije kraja regularnog dijela utakmice imao prednost 100-94. No Heat sjajnom košarkom 14 sekundi prije kraja dolazi tricom Shanea Battiera do prednosti 103-101, ali Nijemac Dirk Nowitzki zabija tri sekunde prije kraja za odlazak u produžetak.

Heat u dodatnih pet minuta zabija prvih sedam poena i lakoćom na kraju upisuje 22. pobjedu sezone. LeBron James ostao je za jednu asistenciju kratak od triple-doublea. Najbolji igrač Miamija upisao je 32 poena, 12 skokova i devet asistencija! Dwyane Wade pridodao je 27, Chris Bosh 17, a Ray Allen 15 poena u pobjedi Heata.

Kod Dallasa je najefikasniji susret od povratka na parket od operacije koljena odigrao Nowitzki zabivši 19 poena, a najefikasniji igrač gostiju bio je O. J. Mayo sa 30 koševa!

Los Angeles Clippersi su nakon 17 uzastopnih pobjeda noćas upisali drugi uzastopni poraz! Nakon Denvera, bolji je bio i Golden State, koji je slavio rezultatom 115-94.

Stephen Curry bio je sjajan u redovima Warriorsa sa 31 poenom, šest skokova i osam asistencija, a ni ostali igrači nisu bili ništa manje vredniji u ovoj velikoj pobjedi za Golden State. David Lee pridodao je 24 poena, 13 skokova i sedam asistencija dok je Kyle Thompson nadovezao 19.

U drugom uzastopnom porazu Clippersa najefikasniji je bio Jamal Crawford sa 24 koša i pet asistencija, a Chris Paul ubacio je poen manje i upisao asistenciju više.

Od ostalih rezultata, izdvojimo gostujuće pobjede Memphis kod Bostona, te isto tako San Antonio Spursa kod Milwaukee Bucksa.

Memphis je rezultatom 93-83 slavio kod Celticsa, koji su ovim porazom pali u omjeru pobjeda i poraza na 14-17! Michael Conley predvodio je 'grizlije' do pobjede sa 23 poena i devet asistencija, a 19 uz šest skokova pridodao je Zach Randolph. Kod očajnih Celticsa Paul Pierce bio je najbolji sa 17 poena i sedam skokova.

San Antonio je u efikasnoj utakmici kod Milwaukeeja upisao 26. pobjedu sezone slavivši rezultatom 117-110. Najbolji je u redovima Spursa bio veteran TimDuncan koji je za 34 minute na parketu ubacio 28 poena, upisao 13 skokova i šest asistencija. Kod Bucksa je Brandon Jennings ubacio 31 koš uz pet asistencija.

NBA liga, srijeda:

Toronto - Portland 102-79 (Ross 26k, 5s / Lillard 18k, 5s, 7a)

Orlando - Chicago 94-96 (Nelson 32k, 5s, 4a / Boozer 31k, 11s)

Cleveland - Sacramento 94-97 (Gee 16k, 10s, 6a / Cousins 18k, 16s, 6a)

Indiana - Washington 89-81 (George 29k, 14s / Crawford 20k, 7a)

Boston - Memphis 83-93 (Pierce 17k, 7s / Conley 23k, 9a)

Miami - Dallas 119-109 (James 32k, 12s, 9a / Mayo 30k, 6a), nakon produžetka

Oklahoma City - Brooklyn 93-110 (Westbrook 26k, 10a / Johnson 33k, 5s, 3a)

Milwaukee - San Antonio 110-117 (Jennings 31k, 5a / Duncan 28k, 13s, 6a)

Houston - New Orleans 104-92 (Harden 31k, 7a / Vazquez 15k, 14a)

Utah - Minnesota 106-84 (Millsap 14k / Love 13k, 10s)

Phoenix - Philadelphia 95-89 (Scola 21k, 9a / Holiday 16k, 10s, 10a)

Golden State - LA Clippers 115-94 (Curry 31k, 6s, 8a / Paul 23k, 6a)

8. Portland 31 16 15
9. Minnesota 28 14 14