NBA

Briljantni LeBron razbio Knickse i ušao u povijest

05.02.2009 u 09:43

Košarkaši NBA momčadi Toronto Raptors upisali su i četvrti uzastopni poraz, ovoga puta momčad u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić porazili su Los Angeles Lakersi 115:107. No, zvijezda večer je bio LeBron James koji je postigao 52 koša u pobjedi Clevelanda nad New Yorkom

Domaćin se odlično držao u prve dvije četvrtine koje je dobio sa pet koševa viška (63:58), no u nastavku utakmice Raptorsi nisu imali riješenja za Kobea Bryanta (36 koševa, 9 skokova) i Pau Gasola (31 koš, 15 skokova). U domaćim redovima najbolji su bili Joey Graham sa učinkom karijere (24 koša), Jermaine O"Neal (22 koša i 9 blokada), te Andrea Bargnani (21 koš, 9 skokova). Kako prvi razigravač Raptorsa Jose Calderon nije nastupio zbog problema s koljenom, Ukić je dobio nešto veću minutažu - igrao je 19 minuta i pritom zabio 8 koševa, šut 4-7, uz dvije asistencije i jednu izgubljenu loptu.

'Bio je ovo odličan test za iduće dvije utakmice i oglede protiv Bostona i Clevelenda,' kazao je trener Lakersa Phil Jackson.

Pobjedu su upisali i Cleveland Cavaliersi na gostovanju u New Yorku 107:102. Dva dana nakon što je Kobe Bryant uništio Knickse ubivši 61 koš, na parketu Madison Square Gardena sa domaćinima se poigravao i LeBron James ubacivši 52 koša. James je dodao i 11 asistencija, te 10 skokova ubilježivši 21. 'triple-double' u karijeri.

Zvijezda Cavsa se tako upisala u povijest kao prvi igrač koji je ostvario 'triple-dopuble' i zabio 50 koševa nakon Kareem Abdul-Jabbara kojem je to uspjelo 1975. godine.

'Bila je to zaista impresivna Jamesova partija. Bila je ga je užitak gledati kako igra,' kazao je njegov suigrač Wally Szczerbiak nakon 39. pobjede ove sezone uz devet poraza.
Zydrunas Ilgauskas je u pobjedničkim redovima dodao 15 koševa, a Szczerbiak 12 koševa i 13 skokova. U redovima Knicksa najbolji je bio Al Harrington (39 koševa i 13 skokova).