Brazilski izbornik: Ne diskreditiram Hrvatsku, ali...

26.01.2015 u 08:48

• +5

Rukometni SP, osmina finala: Hrvatska - Brazil

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Iako rukomet u Brazilu ne uživa veliku popularnost, najveći dnevnik te južnoameričke zemlje O'Globo posvetio je dobar dio prostora porazu njihove reprezentacije od Hrvatske u osmini finala Svjetskog prvenstva (26:25)

O'Globo piše kako je Brazil i treći puta stao u osmini finala iako je pružio svoju najbolju igru. Navodi se kako početak utakmice nije bio ohrabrujući za Brazil, ali da se nešto kasnije igra Hrvatskea raspala. Napominje se loš ulaz Brazila u drugom dijelu, njihov preokret pa ravnopravna utakmica sve do kraja gdje se pobjednik nije mogao predvidjeti.

Ovaj dnevnik donosi i izjavu brazilskog izbornika Jordija Ribere.

'Izgledalo je kako su suci u panici jer je postojala mogućnost brazilske pobjede i eliminacije Hrvatske. Ne diskreditiram Hrvatsku, ali zaslužili smo slaviti, jer smo imali vrlo dobre trenutke tijekom 60 minuta. Osim onih loših sedam minuta u drugom dijelu', pričao je Ribero te se osvrnuo na cijeli SP i ranije protivnike.

'Nitko nas nije svladao lako. Nama je potrebno više iskustva u posljednjim minutama.'