BRA - ČIL 4:3

Brazilcima samo sreća otvorila vrata četvrtfinala

28.06.2014 u 17:25

Nakon razigravanja po skupinama i jednog slobodnog dana, nastavilo se natjecanje na 20. SP-u, a čast da otvore osminu finala - imali su Brazil i Čile. U odličnoj utakmici Brazil je poveo, Čile se brzo vratio a o četvrtfinalistu, nakon 1:1, odlučivali su penali a tu su više sreće imali Brazilci

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

Brazil: Julio Cesar, Dani Alves, Thiago Silva David Luiz, Fernandinho, Marcelo, Hulk, Fred, Neymar, Oscar, Luiz Gustavo
Čile: Bravo (c), Mena, Isla, Silva, Sanchez, Vidal, Vargas, Medel, Jara, Aranguiz, Diaz

PENALI: 1. serija David Luiz 2:1; Pinilla promašaj; 2. serija Willian -promašaj; Sanchez - promašaj; 3. serija Marcelo 3:1; Aranguiz 3:2; 4. serija  Hulk promašaj; Diaz 3:3; 5. serija Neymar 4:3; Jara - promašaj

120'+2 Kraj drugog dijela produžetka
120'+1 Ramires puca, ali kraj gola
120'+1 korner za Brazil
120' - Pinilla je u zadnjim sekundama utakmice pogodio prečku
119' - još jedan očajnički pokušaj Hulka
113' - Diaz je odapeo s 30 metara, ali visoko preko gola
112' - umor kod Čileanaca, nervoza kod Brazilaca
108' - Medel izlazi, ulazi Rojas
107' - nakon Neymarova ubačaja, Jo puca glavom ali preko gola
106' - Neymar se 'probudio', a Medel pravovremeno izbija loptu u korner
106' - ušao je Willian, izašao Oscar

105'+1 - Kraj prve polovine produžetka
103' - Hulk je definitivno najpoasniji Brazilac; sada puca s 20 metara, ali i ovog puta Bravo dobro intervenira
102' - Hulkov ubačaj, Oscar puca glavom ali Bravo je siguran na toj lopti
100' - Marcelo je odlično uposlio Joa, ali Meno je dobro blokirao njegov udarac
95' - pokušaj Diaza s preko 40 metara, ali bio je to loše izveden udarac
92' - kakav glupi potez Joa - đonom je udario Brava, koji je prvi bio na lopti - a za taj start Jo je dobio žuti karton
92' - Hulk je izborio slobodni udarac, Neymar ga je izveo, ali pogodio je živi zid
91' - počeo je prvi produžetak

90'+3 KRAJ DRUGOG POLUVREMENA

90'+1 - Čileanci su došli do 16-erca domaćina, no spetljali su se pa su Brazilci izbili loptu
87' - Vidal izlazi, Pinilla ulazi
84' - odličan prolaz Hulka, potom još bolji udarac, ali Bravo je također odličan
81' - nakon dugo vremena Neymar se 'sastao' s loptom, ali Bravo je pratio akciju i mirno je uhvatio loptu
74' - Hulk je odlično ubacio, no Jo nije uspio zahvatiti loptu; a i da jest gol ne bi bio priznat jer je bio u zaleđu
73' - nova promjena u Brazilu; Fernandinho izlazi, Ramires ulazi
70' - Brazil u ovom dijelu utakmicu puno teže dolazi do prilika
64' - odlična akcija Čilea, a nakon nekoliko dodavanja Aranguiz odlično puca no Julio Cesar još bolje brani
63' - Fred izlazi uz glasne zvižduke, a ulazi Jo
60' - Luiz Gustavo grubo je zaustavio Čileanca i dobio žuti karton
57' - Vargas je izašao, a ušao je Gutierrez
55' - dobra akcija Brazila koju je Hulk završio pogotkom, no pomoćni sudac poništio je gol jer je Hulk igrao rukom
49' - odličan udarac Fernandiha s 25 metara, ali lopta je prohujala malo pokraj gola
48' - slobodni udarac za Čile, ali Julio Cesar izbija bez problema
46' - počelo je drugo poluvrijeme, promjena zasad nema

45'+2 KRAJ POLUVREMENA
45'+1 - s par dodavanja došli su Čileanci do gola Brazila, ali Aranguiz ne uspjeva puknuti
45' - ponovno blista Neyamr, ali ponovno kiksa Fred
44' - još jedan loš udarac Freda
43' - Dani Alves jako je opalio s 25 metara a Bravo lijepom paradom izbio u korner
42' - dobra, dugačka lopta prema Sanchezu, ali Julio Cesar bio je oprezan
39' - novi dribling Neymara, ali Čilenaci su ga dobro zaustavili no odbijenu loptu Fred je traljavo puknuo
36' - sjajno ubačena Oscarova lopta, a Neymarov udarac netko od Čileanaca izbio je u korner
32' - GGGOOOLLL - velika greška Hulka, a Sanchez preciznim udarcem uspjeva pogoditi za 1:1
31' - sada su i Brazilci počeli udarati po nogama Čileanaca; zaoštrilo se...
29' - Vidal je čvrsto ušao u Neymara, ali prošao je Čileanac bez kartona
26' - odličan bijeg Neymara, ali pokraj Silve nije dobro zahvatio loptu pa je propala ova prilika Brazila
25' - Brazil se jako dobro zatvorio, Čileanci teško dolaze do gola Brazila
24' - nakon ponovljene snimke gola dojam je da je vodstvo Brazilu donio Jara
22' - pitanje je koliko će Čileu trebati da se oporavi od ovog šoka
18' - GGGOOLLL - a nakon Neymarovog ubačaja i prebačaja lopte Thiaga Silve na drugu vratnicu David Luiz zabija za 1:0
17' - imao je Hulk slobodnjak, Bravo izbio u korner
16' - Mena je dobro ispratio brazilskog igrača i izbio loptu u aut; prije toga priliku je imao Neymar
15' - Neymar je izveo slobodnjak, ali Bravo je mirno uhvatio njegov ubačaj
15' - Silva je prekršajem zaustavio dugi prodor Luiza Gustava
13' - slična situacija i pred golom Čilea, srušen je Hulk, no sada su Brazilci prilično glasni ali odluka suca bila je ispravna
11' - Čileanac je pao pred brazilskim golom, no ni Webb a ni Čilenaci nisu reagirali
9' - pritisak Brazilaca na zadnju liniju čileanske momčadi
6' - Diaz je pokušao iz prve, s nekih 30-tak metara iz daljine, ali nije bilo posla za Julija Cesara
5' - žustro je krenula utakmica; bilo je gužve pred oba gola
1' - počela ja utakmica

Dvoboj se od 18 sati (po srednjeeuropskom vremenu) igra u Belo Horizonteu, a sudi Englez Howard Webb. Temperatura je 26°C, a vlažnost zraka 45 %.