Brazilci izbacili Srbiju i maknuli se Hrvatskoj s puta sve do finala SP-a!

• Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 27.06.2018 22:02
  • Objavljeno 27.06.2018 u 21:52

Brazilska nogometna reprezentacija pobijedila je u Moskvi Srbiju ove srijede rezultatom 2:0 te tako osvojila prvo mjesto u skupini E, što znači da se ne može naći na putu Hrvatske sve do finala Svjetskog prvenstva...

Nakon poraza u uzbudljivoj utakmici protiv Švicarske, srpski nogometaši oprostili su se od SP-a ove srijede u Moskvi. Krstajićeva družina tražila je trijumf protiv Brazila u posljednjem kolu, ali nije se tome ni približila pa je završila svoj nastup na velikoj nogometnoj smotri.

• +3
SP u nogometu, skupina E: Brazil - Srbija Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Bio je to dvoboj u Moskvi u kojem su Brazilci došli na svoje u 36. minuti, kada je Coutinho proigrao Paulinha, a on vješto iz blizine svladao Stojkovića.

Srbija je tijekom drugog poluvremena imala jedno dobro razdoblje igre i prijetila, ali u 68. minuti Neymar je pronašao Thiaga Silvu koji nakon kornera postavlja konačnih 2:0.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme Švicarci su također osigurali prolazak dalje. Poveli su golom Dzemailija u 31. minuti, a Watson je izjednačio u 56. minuti za Kostariku.

Činilo se da je pobjedu reprezentaciji Vladimira Petkovića donio Švicarac hrvatskog porijekla Josip Drmić u 88. minuti, ali u 92. minuti dogodilo se izjednačenje nakon penala autogolom Sommera.

• +3
SP u nogometu, skupina E: Švicarska - Kostarika Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Na ljestvici skupine E Brazil je završio prvi sa 7 osvojenih bodova i tako se maknuo Hrvatskoj s puta sve do finala i igrat će u prvoj rundi nokaut faze protiv Meksika. Švicarska ostaje potencijalni protivnik našoj reprezentaciji u polufinalu, a igrat će u osmini finala protiv opasne Švedske...