JE LI TO IZVEDIVO!?

Bolt najavio čudesni rekord koji nitko neće moći oboriti!

09.01.2013 u 14:56

Najbrži čovjek na svijetu, Jamajčanin Usain Bolt otkrio je javnosti čemu se nada u novoj 2013. godini. Riječ je o novom svjetskom rekordu na 200 metara.

'Postavio sam jedan cilj ispred sebe. Želim trčati 200 metara za manje od 19 sekundi,' rekao je Bolt i dodao:

'Taj cilj mi se iz sadašnje perspektive čini prilično izvedivim.'

Podsjetimo da je Bolt srušio nekadašnji rekord Michaela Johnsona otrčavši tu dionicu za 19.19 sekundi na Svjetskom prvenstvu u Berlinu 2009. godine. Na istom je natjecanju 100 metara trčao za 9.58 sekundi što je također još uvijek najbolje svjetsko vrijeme te dionice, a drži svjetski rekord i sa štafetom Jamajke na 4X100 metara.

U svojoj karijeri 26-godišnji Bolt uspio je osvojiti čak šest zlatnih olimpijskih medalja, po tri na posljednjim dvjema Igrama, a također ima i pet zlatnih i dvije srebrne medalje sa svjetskih prvenstava. Osvojio je sve što se moglo osvojiti, sada mu preostaje još samo pomicati granice...