imamo novog rekordera

Bojan Bogdanović odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u NBA ligi i ispisao povijest hrvatske košarke

Na Staru godinu je u NBA odigrano devet utakmica, a Bojan Bogdanović je zabio 28 koševa u pobjedi svojih Detroit Pistonsa na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa čime je postao najbolji hrvatski strijelac u NBA

Pistonsi su u Minneapolisu sa 116-104 svladali domaće Timberwolvese nakon što su nadoknadili zaostatak od 18 koševa.

Bogdanović je bio najbolji strijelac Detroita, na terenu je proveo 31:29 minuta i zabio je 28 koševa (šut iz igre 10/14, trice 3/4) uz šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu. Zahvaljujući tom učinku stigao je do ukupno 9811 koševa u 641 NBA utakmici, preskočivši Tonija Kukoča koji je u 846 odigranih utakmica ubacio 9810 poena.

Marvin Bagley III je ubacio 18 koševa i dodao 10 skokova, Saddiq Bey i Alec Burks zabili su po 13 koševa, a Hamidou Diallo dodao je 12 za Detroit, koji je na poluvremenu gubio 14 prije nego što je Bogdanović u trećoj četvrtini ubacio 17 koševa za izjednačenje na 88-88.

Kod Minnesote, kojoj je ovo šesti uzastopni poraz, najbolji je bio Anthony Edwards sa 30 koševa, dok je D'Angelo Russell dodao 25, a Kyle Anderson 12.

LA Clippersi Ivice Zubca su se od stare godine oprostili s porazom, bolji do njih su sa 131-130 bili gostujući Indiana Pacersi.

Myles Turner ubacio je 34 koša, Tyrese Haliburton dodao je 24 koša i podijelio 10 asistencija za Indianu.

Clippersima nisu pomogla ni 45 koševa Paula Georgea. Kawhi Leonard nadopunio je Georgeov sezonski rekord u pogocima, dodavši 24 koša uz sedam asistencija. Zubac je ostvario skroman učinak u 26:55 minuta na terenu, ubacio je šest koševa (šut iz igre 3/4) uz sedam skokova.

Indiana je povela sa kritičnih 126-125 u zadnjoj minuti susreta kada je Haliburton zabio slobodno bacanje. Pacersi su vodili preostalih 57,4 sekunde kako bi sačuvali pobjedu, svoju treću uzastopnu i petu u posljednjih šest utakmica, zahvaljujući kombinaciji slobodnih bacanja 6-za-7 Turnera i

• Indiana Pacers - LA Clippers 131-130 (Ivica Zubac je odigrao 26:55 minuta za Clipperse, zabio je šest koševa i upisao sedam skokova)
  • Charlotte Hornets - Brooklyn Nets 106-123
  • Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 102-103
  • Houston Rockets - New York Knicks 88-108
  • San Antonio Spurs - Dallas Mavericks 125-126 M
  • emphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 116-101
  • Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 104-116 (Bojan Bogdanović je odigrao 31:29 minuta za Detroit, zabio je 28 koševa i upisao šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu)
  • Oklahoma City Thunder - Philadelphia 76ers 96-115 Utah Jazz - Miami Heat 123-126