nba liga

Bojan Bogdanović najradije bi zaboravio utakmicu protiv Orlanda, no njegovi Jazzeri ipak su stigli do pete uzastopne pobjede

12.02.2022 u 08:41

Košarkaši Utah Jazza upisali su petu uzastopnu pobjedu nakon što su pobijedili Orlando Magic 114:99, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za 32 minute ubacio sedam koševa uz sedam skokova i tri asistecije

Utah Jazz je sjajno ušao u susret i već nakon prve četvrtine imao je 16 koševa razlike (28:12). Međutim, u drugoj četvrtini vidjeli smo obrat. Orlando je drugu dionicu dobio 27:16 smanjivši zaostatak na pet razlike (44:39). U trećoj dionici gosti su uspjeli izjednačiti (54:54), a nakon treće četvrtine rezultat je bio 77:74 za Utah. Ipak, u posljednjoj četvrtini domaćin je dominirao i taj period igre dobio je 37:25 za konačnih 114:99.

'U napadu samo se mučili, no obrana je odradila dobar posao. Nismo dopustili da naš napad utječe na našu obranu', kazao je Donovan Mitchell koji je s 24 koša i sedam skokova bio najefikasniji igrač Jazza.

Hassan Whiteside je dodao 15 koševa i 18 skokova, a Jordan Clarkson 18 koševa.

Bojan Bogdanović je zaključio susret sa skromnih sedam koševa pogodivši 2 od 12 pokušaja iz igre pri čemu je trice gađao 1-8. Dodao je i sedam skokova i tri asistencije.

'Oni su momčad za doigravanje, a to je ono što takve momčadi rade u trećoj ili četvrtoj četvrtini. Oni igraju košarku koja je neophodna za pobjedu', kazao je Cole Anthony s 18 koševa, šest skokova i pet asistencija prvo ime suparničkog sastava. Mo Bamba je dodao 16 koševa i osam skokova.

Utah je sada na skoru 35-21 i drži četvrto mjesto Zapada, dok se Orlando s 13 pobjeda i 44 poraza nalazi na pretposljednjem mjestu na Istoku.

DeMar DeRozan je pružio još jednu sjajnu predstavu predvodivši Chicago Bullse do pobjede 134:122 protiv Minnesota Timberwolvesea.

DeRozan je zabio 35 koševa uz šest skokova i šest asistencija, a odlično su mu asistirali Nikola Vučević s 26 koševa, osam skokova i sedam asistencija, Javonte Green s 23 koša, te Coby White s 22 koša.

Nakon prve tri izjednačene četvrtine (27:27, 33:32, 32:32), Bullsi su na startu zadnje dionice napravili seriju 15:2 i potom obranili prednost do kraja.

'Presudilo je naše zajedništvo. Kada jedni nisu uspjeli, drugi su povukli. Svi su se večeras odigrali kvalitetno na oba kraja terena', kazao je White.

U suparničkim redovima Anthony Edwards je zabio 31 koš uz šest skokova i osam asistencija, dok je Karl Towns zabio 27 koševa uz po osam skokova i asistencija.

Chicago je na diobi drugog mjesta na Istoku (35-21), a Minnesota sedma na Zapadu (29-27).

Identičan omjer kao Chicao ima i Cleveland koji je na gostovanju pobijedio Indiana Pacerse 120:113.

Indiana je dobila prvu četvrtinu s čak 47:28, no ipak je izgubila susret. Gosti su drugu dionicu dobili s osam razlike (35:27), treću s plus tri (25:22), a posljednju s 15 koševa prednosti (32:17) nadoknadivši veliki zaostatak.

Goste je do pobjede vukao Carisa LeVert koji je još prošlog tjedna bio član Pacersa.

'Definitivno je to bila čudna situacija i energija jer sam još prije nekoliko dana bio u dresu Pacersa. Ali to je ono što jest, mogu vas zamijeniti bilo kojeg dana, posebno kada je rok za zamjene', kazao je LeVert koji je zabio 22 koša uz pet asistencija. Jarrett Allen je ubacio 22 koša uz 14 skokova, dok je Rajon Rondo imao 17 koševa, sedam skokova i šest asistencija.

Kod Pacersa Tyrese Haliburton je zabio 23 koša uz šest asistencija, dok su Oshae Brissett i Chris Duarte zabili po 18 koševa.